logo 2

اقدامات آرایشگری حرفه ای توسط صاحبان

کلینیک دامپزشکی : برس کشیدن توسط آرایشگر سگ : برای راحت برس کشیدن مو های سگ، او را طاق باز و به پهلو خوابانده و با یک دست، مو ها را تقسیم کنید و در حالی که قسمتی از مو در دست شما می باشد، قسمت زیر آن را برس بکشید. زمانی که قسمت زیری مو صاف و مرتب شد، قسمت دیگری از مو که در دستتان می باشد را رها کرده و مجددا مانند قبل عمل نمایید.البته شما می توانید پیش از برس زدن هر لایه از مو آن لایه را توسط اسپری های مخصوص آراستن موی سگ ، نرم و مرطوب نمایید تا از شکستن موی آن جلوگیری گردد (اقدامی که آرایشگران حرفه ای سگ در مسابقات انجام می دهند). به این ترتیب مو های ناحیه دست و پا، سینه، گردن، کمر، شکم و دم به راحتی شانه می گردد اما هنگام برس زدن ناحیه شکم بسیار آرام عمل کنید و برس را خیلی نرم روی پوست سگ بکشید ، به علت اینکه این ناحیه بسیار حساس می باشد و در صورتیکه محکم برس بکشید موجب درد کشیدن حیوان خواهید شد.
توجه داشته باشید که جهت مرتب کردن پاهایی که لیز و پرمو می باشند و پنجه های سگ به خوبی مشاهده نمی شود نیز باید از قیچی مخصوص که نوک تیز نیست و یا از ناخن گیر یا ماشین مو بر استفاده نمود، اما توجه داشته باشید که ماشین مو بر را روی پایین ترین درجه قرار ندهید. به دلیل این که ممکن است پوست بین انگشتان را نیز ببرید.
در ضمن فراموش نکنید که ناخن های سگ های آپارتمانی را هر ماه باید بگیرید و پیشنهاد می شود که این کار حتما توسط دامپزشک انجام گیرد. در عین حال، کندن مو های داخل گوش نیز در سگ ها الزامی می باشد که معمولا باید هر دو تا سه ماه یکبار انجام گردد.
در مرحله پایانی شما باید صورت را را شانه بزنید (گوشه چشم ها و ریش) و برای این کار می توانید از مسواک یا شانه مخصوص کک استفاده نمایید. این شانه هم چنین جهت پاک کردن آشغال های دور چشم هم مناسب می باشد. زمانی که موها کاملاً برس کشیده شدند یک شانه متوسط دندانه بزرگ برداشته و همه مو ها را هم‌زمان شانه کنید تا مطمئن گردید تمامی مو های گره خورده از یکدیگر باز شده اند. در صورتی که مو های سگ شما فر می باشد حتما باید برای شانه زدن آن از شانه دنده پهن پودل استفاده نمایید.

اقدامات آرایشگری حرفه ای توسط صاحبان

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک