logo 2

بوی بد دهان سگ

کلینیک دامپزشکی : یکی از عوامل بوی بد دهان سگ ، سنگ های دندانی می باشند که با خوردن غذا یی نرم و به دلیل این که دندان های سگ با مسواک تمیز نمی گردد باعث ایجاد جرم ها به صورت سنگ می شوند که این خود باعث بوی بد دهان سگ ها می باشد.
بر طبق تحقیقات انجام شده پلاک های دندانی یا پلاگ ها ( افزونه های دندانی ) باعث تخریش لثه ها و بوی بد می گردند. از دیگر دلیلی که می تواند بوی بد دهان را ایجاد کند ناراحتی ها گوارشی می باشند و عفونت دستگاه گوارش باعث بوی بد و متعفن از دهان سگ ها می گردند. یکی دیگر از دلایی که می تواند باعث بوی بد دهان گردد زخم های درون دهان و حتی جسم خارجی و عفونت در دهان می باشند. دلایل دیگری نیز وجود دارند که می توانند باعث بوی بد باشند و از جمله ی آن ها می توان به بوی بد عفونت گوش و بینی و مجاری بینی اشاره نمود.
اما اکنون درمان چکونه است ؟ امروزه راهکار های بسیاری برای درمان وجود دارد شاید اولین قدم مشاوره با دامپزشک خود می باشد، اما راه هایی وجود دارند که می توانید با استفاده از آن ها بوی بد دهان را به میزان بسیار زیادی کاهش دهید. این راهکار ها عبارتند از :
1-استفاده از غذای خشک می باشد که پلاک های دندانی را به خوبی پاک خواهد کرد.
2- تشویقی های فلوراید دار است و به طور کلی تشویقی هایی که به صورت سخت و سفت می باشند و می توانند جرم های دندانی را کاملا از بین ببرد.
3- استفاده از اسپری های از بین برنده بوی بد می باشد که می تواند پلاک های دندانی را نیز پاک کند، البته در این موارد در صورتی که حوصله داشته باشید می توانید از خمیر دندان های مخصوص سگ نیز استفاده نمایید.
4- استفاده از سبزیجات در غذای سگ ها می باشد.

بوی بد دهان سگ

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک