logo 2

 بیماری‌های شایع در سگ اوترهوند

کلینیک دامپزشکی : سگ‌های نر نژاد اوترهوند وزنی در حدود پنجاه و هفت کیلوگرم و ماده سگ‌های اوترهوند وزنی در حدود چهل کیلوگرم دارند. قد نرها شصت و هفت سانتیمتر و ماده‌ها نیز شصت سانتی‌متر می‌باشد. اوترهود ها سگ‌های سالم و سلامتی هستند ولی مانند تمامی حیوانات و نژادهای دیگر مستعد ابتلا به بیماری‌های گوناگونی نیز می‌باشند. کلیه سگ‌های نژاد اوترهوند بیمار نمی‌گردند اما این بدین معنا نیست که شما نیازی به آگاهی و اطلاعات لازم درزمینهٔ بیماری‌های شایع در این نژادها را ندارید.
بیماری اتساع معده و ولولوس یا همان GDV که به نام نفخ یا چرخش معده نیز شناخته می‌شود، این سگ‌ها را تهدید می‌کند. حتی ممکن است پس از یک وعده غذایی بزرگ که روزانه به سگ‌ها داده می‌شود و یا وقتی‌که به‌سرعت غذا می‌خورند و یا نوشیدن آب در حجم خیلی زیاد بعد از غذا خوردن و ورزش و تحرک ممکن است این بیماری رخ دهد.
بعضی از افراد فکر می‌کنند نوع مواد غذایی ممکن است دلیل نفخ باشد این بیماری در میان سگ‌های مسن‌تر رایج‌تر می‌باشد اما این بدان معنا نیست که در سنین دیگر رخ نخواهد داد. G.D.V یا همان اتساع معده با هوا یا گاز است. سگ خودش قادر به استفراغ در صورت تجمع بیش از حد هوا در معده نیست. و بنابراین بازگشت خون به قلب انجام نمی‌شود، این حالت باعث کاهش فشار خون شده و باعث وارد شدن شوک به سگ خواهد شد. و در صورت عدم اقدام به‌موقع پزشکی سگ می‌میرد. اگر شما به نفخ یا اتساع شکم در سگ خود مشکوک هستید ، از روی سرازیر شدن بیش از حد آب دهان حیوان و همچنین آروغ بدون تهوع حیوان می‌توانید به ابتلا به بیماری سگ خود پی ببرید. احتمال بی‌قراری ، افسردگی ، ضعف ، بی‌حالی و افزایش ضربان قلب در حیوان می‌باشد. برخی از GVD ها ارثی می‌باشند پس بنابراین بهتر است که سگ مبتلا شده به این بیماری عقیم گردد.
دیسپلازی مفصل ران در سگ اوترهوند رخ می‌دهد. دلایل بسیار زیادی همانند محیط زیست ، رژیم غذایی سگ ، رفتار و ژنتیک حیوان ، به این تغییر شکل در مفصل ران کمک خواهند کرد. سگی که به این بیماری مبتلا شده است می‌تواند به زندگی عادی خود ادامه دهد اما بعضی از آنها نیازمند به مراجعه به دامپزشک و درنهایت عمل جراحی نیاز دارند . دیسپلازی مفصل ران در سگ اوترهوند یک بیماری ارثی است که در آن استخوان ران حیوان در نسبت درستی با مفصل‌های ران قرار نمی‌گیرند و به هم می‌چسبند. درد و لنگ زدن در یک یا هر دو پای پشتی برخی از سگ‌ها دیده می‌شود اما شما از ناراحتی در سگ خود به این بیماری پی نخواهید برد. در سگ‌های مسن‌تر ورم مفاصل نیز ممکن است رخ دهد. این بیماری به خودی خود درمان نمی‌شود و نیاز به رسیدگی و درمان دارد. برای خرید یک توله سگ باید از اینکه والدین آن سگ به این بیماری مبتلا نشده باشند اطمینان حاصل کنید (با آزمایش مشخص خواهد شد). این بیماری هم ارثی است اما رشد سریع آن می‌تواند در اثر عوامل محیطی مثل یک رژیم غذایی نامناسب باشد.
ایدیوپاتیک ترومبوسیتوپنی یا به لاتین CIT و یا ایمنی ترومبوسیتوپنی یا ITP می‌باشد. که در اثر یک اختلال سیستمی در بدن به وجود می‌آید. در این بیماری پلاکت کافی موجود نیست و در سگ‌های نر نسبت به ماده سگ اوترهوند کمتر شایع می‌باشد. خون‌ریزی غیرطبیعی حیوان در لثه‌ها و یا در زیرپوست سگ از نشانه‌های این بیماری می‌باشند.

بیماری‌های شایع در سگ اوترهوند

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : وب سایت لند پلاس