logo 2

 

بیماری رایج در سگ های عروسکی مالتیز

کلینیک دامپزشکی : گاهی اوقات سگ مالتیز ( Maltese Dog ) دچار آفتاب سوختگی می گردد. مشکلات پوستی ، انواع بیماری های چشمی و مشکلات دندان برای این قابل ذکر هستند. برخی از آن ها دارای مشکل در گوارش و هضم غذا هستند. مالتیز نسبت به گرما حساس است ، همچنین بسیار سریع سرما می خورد. نژاد مالتیز نباید در آب و هوای مرطوب نگهداری گردد و بهتر است به او آموزش داد تا در داخل توالت و یا بر روی روزنامه دستشویی کند تا در آب و هوای نا مناسب مجبور به بیرون رفتن از خانه نشود. در ادامه در مورد بیماری های شایع در سگ عروسکی مالتیز صحبت خواهیم کرد.
مالتیز بازیگوش ، آرام ، سر زنده ، دوست داشتنی و قابل اعتماد می باشد. بسیار باهوش است و اگر بداند جایزه ای در انتظارش می باشد ، بسیار خوب آموزش ها را فرا خواهد گرفت.
سگ مالتیز یک حیوان خانگی کلاسیک می باشد که با سایر حیوانات خانگی کنار می آید، اما برای کودکان پیشنهاد نمی گردد. استفاده از غذای خشک در تغذیه باعث سالم ماندن و افزایش طول عمر دندانهای آن ها می گردد.
سگ های این نژاد به طور کلی سگ های سالمی می باشند ، اما مانند تمام سگ های دیگر آن ها نیزامکان دارد به برخی از بیماری ها مبتلا گردند. همه ی سگ های این نژاد بیمار نمی گردند، اما در صورتی که شما از این نژاد مراقبت می کنید ضروری است که نسبت به آن ها آگاهی لازم را کسب کنید.
بیماری نای فرو در سگ عروسکی مالتیز : در این بیماری نای پهن می گردد و ورود هوا به داخل ریه ها به سرعت انجام می گیرد که منجر به اختلال در عملکرد ریه می گردد . این بیماری امکان دارد ارثی باشد.
پیشرو شبکیه آتروفی (PRA) در سگ مالتیز : این بیماری یک اختلال دژنراتیو چشم می باشد که سگ مبتلا به آن با از دست دادن گیرنده های نوری که در پشت چشم قرار دارند دچار نابینایی می گردد، پیش از این که نشانه های این بیماری بروز کند می توان آن را تشخیص داد. خوشبختانه سگ ها می توانند در صورت از دست دادن بینایی خود برای حل نیازهایشان حواس دیگر خود را به کار گیرند و زندگی سالم و کاملی را ادامه دهند. پرورش دهنده ی قانونی باید هر سال تائیدیه سلامت چشم سگ را از دامپزشک مختصص دریافت کند.
در رفتگی کشکک در مالتیز ها : در رفتگی کشکک یا تضعیف خفه هنگامی رخ می دهد که کشکک به درستی شکل نگرفته باشد. این بیماری موجب لنگیدن و غیر طبیعی راه رفتن سگ می گردد. این بیماری هنگام تولد رخ می دهد، اگر چه علائم آن تا مدت ها بعد ظاهر نمی گردد. در رفتگی کشکک ناشی از مالش می تواند باعث ورم مفاصل گردد. این بیماری در 4 درجه بروز می کند. در درجه ی اول باعث لنگیدن موقت و در رفتگی گاه به گاه مفاصل می گردد، در درجه lV ساق پا به خوبی به کشکک متصل نمی گردد، در درجه ی پیشرفته تر امکان دارد سگ به جراحی ترمیمی نیازمند باشد.
عطسه معکوس در سگ مالتیز : این بیماری واقعا یک مشکل بهداشتی می باشد که هنگامی رخ می دهد که مایعات درون بینی در نرم کام سگ چکه می کند. هم چنین میتواند زمانی رخ بدهد که سگ چیزی را در بینی خود فرو کند. سعی کنید هنگامی که سگ شما به این مشکل دچار می گردد گلویش را نوازش نمایید تا بتواند آرامش خود را حفظ کند و بیماری به سرعت برطرف گردد.

 

برای اطلاع از خدمات کلینیک دامپزشکی با شماره تلفن 44279350 تماس بگیرید.

بیماری رایج در سگ های عروسکی مالتیز

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک