logo 2

 

بیماری رایج در سگ ویمارانر

کلینیک دامپزشکی : دیسپلازی مفصل ران در سگ ویمارانر : این بیماری معمولا در بین سگ های این نژاد شایع می باشد. عواملی مانند ژنتیک، محیط زیست و رژیم غذایی در تغییر شکل مفصل ران تاثیر گذار می باشند. با اینکه سگ مبتلا به بیماری زندگی عادی و سالمی خواهد داشت، اما امکان دارد برخی از آن ها نیازمند به عمل جراحی باشند. دیسپلازی مفصل ران یک بیماری وراثتی می باشد که در آن استخوان ران به خوبی به مفصل ران متصل نمی گردد در نتیجه باعث لنگیدن یک پا یا هر دو پای عقب سگ می گردد. شما هیچ علامتی از درد در سگ مبتلا به این بیماری نخواهید دید، اما در سنین بالا موجب ورم مفاصل او می گردد. اگر شما قصد نگهداری ای نژاد را داشته باشید، باید مطمئن گردید آزمایشات لازم در مورد این بیماری روی پدر و مادر توله ی سگ مورد نظر شما انجام شده است. اگر چه دیسپلازی مفصل ران یک بیماری وراثتی می باشد، اما عواملی همانند رژیم غذایی پرکالری یا صدمات ناشی از پریدن و یا سقوط کردن بر روی سطوح صاف و نرم ممکن است در رشد سریع این بیماری تاثیر بگذارند.
اتساع معده و ولولوس : بیماری اتساع و یا گشایش معده و ولولوس ( GDV ) باعث نفخ یا پیچش معده می گردد که ممکن است بعد از به سرعت غذا خوردن یا خوردن یک وعده غذای پر حجم در روز و یا حتی نوشیدن حجم زیادی از آب بعد از خوردن غذا و ورزش کردن اتقاق بیافتد. هم چنین امکان دارد نوع مواد غذایی نیز باعث نفخ گردند. این بیماری در بین سگ های مسن شایع می باشد ، اما می تواند در هر سنی رخ بدهد. اتساع معده با هوای داخل معده همراه خواهد بود که باعث می گردد . در این حالت سگ به طور طبیعی قادر به آروغ زدن و یا استفراغ که در اثر تجمع بیش از حد هوا داخل معده به وجود آمده، نخواهد بود که در این صورت بازگشت خون به قلب به کندی صورت خواهد گرفت و فشار خون پایین خواهد آمد که باعث می گردد سگ دچار شوک گردد. اگر در این حالت به موقع پزشک به حیوان رسیدگی نکند سگ خواهد مرد. احتمال دارد که سگ مبتلا به نفخ بی حال، ضعیف ، بی قرار، افسرده و یا دچار تپش قلب گردد، هنگامی که این علائم را در سگ خود مشاهده نمودید باید در اسرع وقت به دامپزشک مراجعه کنید.
فون ویلبراند در سگ ویمارانر : یک بیماری ارثی می باشد که باعث خون ریزی خفیف یا شدید و یا حتی طولانی مدت می گردد. اگر شما احتمال داده اید که سگتان به این بیماری دچار گشته ، از دامپزشک خود درخواست کنید ید آزمایش خون و اقدامات لازم برای این بیماری را روی سگ شما انجام بدهد.
پیشرو شبکیه آتروفی در سگ ویمارانر : پیشرو شبکیه آتروفی (PRA) یک اختلال دژنراتیو چشم می باشد که سگ مبتلا به آن با از دست دادن گیرنده های نوری که در پشت چشم هستند دچار نابینایی می گردد، پیش از این که نشانه های این بیماری ظاهر گردند می توانید بیماری را تشخیص بدهید. خوشبختانه سگ ها می توانند در صورت از دست دادن بینایی خود برای حل نیازهایشان حواس دیگر خود را به کار گرفته و زندگی سالم و کاملی را بگذرانند. پرورش دهنده ی قانونی باید هر سال تاییدیه سلامت چشم سگ را از متخصص چشم دامپزشک بگیرد.

بیماری رایج در سگ ویمارانر

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک