logo 2

بیماری رایج سگ تریر

کلینیک دامپزشکی : سگ ها نورفولک تربر دارای پوششی دو لایه ای، که لایه ی بالایی از مو های نرم و لایه ی زیرین از مو هایی پر پشت تشکیل شده و سگ ها را در برابر هر گونه شرایط آب و هوایی محافظت خواهد کرد. مو های نورفولک تریر ها بسیار کم ریزش می کند و اغلب به رنگ های گندم گون، قرمز، سیاه و سفید، قهوه ای مایل به زرد و یا خاکستری مشاهده می گردد.
مو های سگ نورفولک تریر در قسمت گردن و شانه ها خز و در قسمت گوش و سر کوتاه و صاف می باشد. مو های او را هفته ای 1 الی 2 بار برس بزنید و ناخن های پا را به طور منظم کوتاه نمایید و هر هفته گوش هایش را تمیز نمایید، هم چنین برای پیشگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان، باید دندان های سگ را با یک مسواک نرم و خمیر دندان مخصوص سگ، مسواک کنید. فقط کافی است ماهی یک بار او را حمام کنید، به این دلیل که بیشتر از آن امکان دارد مو های سگ خشک گردد.
دیسپلازی مفصل ران : این بیماری معمولا در بین سگ های این نژاد شایع می باشد. عواملی مانند ژنتیک، محیط زیست و رژیم غذایی در تغییر شکل مفصل ران تاثیر گذار می باشند. با این که سگ مبتلا به بیماری زندگی عادی و سالمی خواهد داشت، اما امکان دارد برخی از آن ها به عمل جراحی نیازمند باشند. دیسپلازی مفصل ران یک بیماری وراثتی می باشد که در آن استخوان ران به خوبی به مفصل ران متصل نمی گردد و در نتیجه موجب لنگیدن یک پا یا هر دو پای عقب سگ خواهد شد.
شما هیچ علامتی از درد در سگ مبتلا به این بیماری نخواهید دید، اما در سنین بالا موجب ورم مفاصل او خواهد شد. در صورتی که شما قصد خرید توله سگ دارید باید مطمئن گردید آزمایشات لازم در مورد این بیماری روی پدر و مادر توله ی سگ تان انجام شده باشد. اگر چه دیسپلازی مفصل ران یک بیماری وراثتی است، اما عواملی همانند رژیم غذایی پرکالری و یا صدمات ناشی از پریدن یا سقوط کردن بر روی سطوح صاف و نرم می تواند در افزایش سرعت این بیماری تاثیر گذار باشد.
حساسیت به واکسیناسیون : بدن برخی سگ ها در هنگام زدن واکسیناسیون دچار حساسیت می گردد. که در اغلب موارد تورم صورت، کهیر، درد و بی حالی از علائم این حساسیت می باشند. گاهی اوقات اگر این حساسیت بیش از حد شدید گردد منجر به مرگ سگ خواهد شد. البته این اتفاق بسیار نادر است. به همین علت لازم است چند ساعت پس از واکسن زدن، سگ تحت مراقبت قرار گیرد تا اگر متوجه هر چیز غیر عادی در سگ شدید، دامپزشک بتواند سریعا به آن رسیدگی کند.
در رفتگی کشکک : در رفتگی کشکک یا تضعیف خفه هنگامی اتفاق می افتد که کشکک به درستی شکل نگرفته باشد. این بیماری باعث لنگیدن و غیر طبیعی راه رفتن سگ می گردد. این نوع بیماری هنگام تولد رخ می دهد ، با اینکه علائم آن تا مدت ها بعد نمایان نمی گردد. در رفتگی کشکک ناشی از مالش می تواند باعث ورم مفاصل گردد. این بیماری در 4 درجه رخ می دهد که در ذرجه ی اول باعث لنگیدن موقت و در رفتگی گاه به گاه مفاصل گردد، در درجه ی lV, ساق پا به خوبی به کشکک متصل نمی گردد، و در درجه ی پیشرفته تر امکان دارد سگ به جراحی ترمیمی نیاز پیدا کند.

 

برای اطلاع از خدمات کلینیک دامپزشکی با شماره تلفن 44279350 تماس بگیرید.

بیماری رایج سگ تریر

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک