logo 2

 بیماری رایج نژاد گلدادور

کلینیک دامپزشکی :دیسپلازی مفصل ران : این بیماری اغلب در سگ های نژاد ترکیبی گلدادور رخ می دهد. عوامل بسیاری نظیر ژنتیک، رفتار رژیم ، غذایی، محیط زیست و غیره به تغییر شکل در مفصل ران کمک می‌کنند. احتمال دارد که سگ مبتلا به بیماری به زندگی عادی و سالم خود ادامه دهد، اما بعضی از آن ها به عمل جراحی نیازمند می‌ باشند.
احتمال این وجود دارد که در سگ های مسن، ورم مفاصل ایجاد کردند. سگ مبتلا به این بیماری حتما باید درمان گردد. همان طور که ذکر شد این بیماری ارثی است ، اما پیشرفت سریع آن ناشی از عوامل محیطی نظیر رژیم غذایی و غیره می باشد.
دیسپلازی آرنج : بیماری دیسپلازی آرنج نوعی بیماری ارثی شایع در سگ های بزرگ نژاد ترکیبی گلدادور می باشد. با توجه به رشد متفاوت از سه استخوان که آرنج سگ را تشکیل داده اند ، سستی مفاصل ایجاد می گردد.
نتیجه این قضیه لنگ شدنی دردناک را برای حیوان به وجود می آورد. احتمال این وجود دارد که دامپزشک دارو جهت کنترل درد و یا حتی جراحی برای از بین بردن مشکل توصیه نماید. درمان دیسپلازی آرنج کنترل وزن ، جراحی ، داروهای ضد تورمی و مدیریت پزشکی شامل می شود.
آب مروارید : بیماری آب مروارید برخی از اوقات در سگ هایی نسبتا جوان ( یعنی کمتر از شش سال ) بروز می کند و اغلب اوقات این بیماری ارثی می باشد.
پیشروی شبکیه آتروفی : پیشروی شبکیه آتروفی و یا PRA و یا نوعی اختلال چشم دژنراتیو است که در نهایت باعث کوری و یا از دست دادن گیرنده های نوری در پشت چشم می گردد.

بیماری رایج نژاد گلدادور

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک