logo 2

 بیماری های رایج در کوکاپو

کلینیک دامپزشکی : آب مروارید در سگ همه کاره کوکاپو : آب مروارید گاهی اوقات درسگ های نسبتا جوان و کمتر از شش سال رخ می دهد و اغلب معمولا ارثی می باشد.
در رفتگی کشکک در سگ همه کاره کوکاپو : در رفتگی کشکک و یا « تضعیف خفه » یک مشکل شایع در سگ های کوچک می باشد. این بیماری هنگامی ایجاد می گردد که کشکک که دارای سه بخش استخوان ران (استخوان ران)، پاتلا (کشکک) و درشت نی می باشد به درستی شکل نگرفته باشد. این امر موجب لنگش در پا و یا یک راه رفتن غیر طبیعی می گردد، نوعی که همانند جست و خیز و یا هاپ بنظر می آید.
این شرایط ممکن است در هنگام تولد رخ دهد ، اگر چه بی نظمی فعلی و یا در رفتگی تا مدت ها بعد نمایان می گردد. در رفتگی کشکک ناشی از مالش می تواند به ورم مفاصل یا بیماری دژنراتیو مفصل منجر گردد. چهار درجه از در رفتگی کشکک وجود دارد:
در رفتگی کشکک درجه یک : که لنگش موقت گاه به گاه باعث در رفتگی در مفاصل می گردد .
در رفتگی کشکک درجه دو : که در آن عطف ساق پا و کشکک شدید نیست وجود دارد.
در رفتگی کشکک درجه سوم و چهارم : در رفتگی شدیدتر کشکک ممکن است نیاز به جراحی ترمیمی داشته باشد.
دیسپلازی مفصل ران : دیسپلازی مفصل ران معمولا در سگ های این نژاد رخ می دهد. عوامل بسیاری از جمله رفتار ژنتیک، محیط زیست و رژیم غذایی، در این تغییر شکل مفصل ران تاثیر گذار هستند. سگ مبتلا ممکن است قادر به زندگی عادی و سالم باشد، اما برخی از آن ها نیازمند عمل جراحی می باشند. این یک بیماری ارثی است که در آن نسبت استخوان ران به مفصل ران متناسب نیست و به صورت چسبیده می باشد.
با اینکه درد و لنگش در یک یا هر دو پاهای عقبی بعضی از سگ ها نشان می دهد، اما شما هیچ نشانه ای از ناراحتی در یک سگ با دیسپلازی مفصل ران نخواهید فهمید. در سگ های مسن تر، ورم مفاصل می تواند ایجاد شود. سگ با دیسپلازی ران باید درمان گردد. دیسپلازی مفصل ران ارثی است، اما رشد سریع آن را می توان ناشی ازعوامل محیطی از جمله یک رژیم غذایی اشتباه یا نادرست دانست.
آلرژی در سگ همه کاره کوکاپو : آلرژی یک بیماری شایع در سگ کوکاپو می باشد. احتمال وجود آلرژی نسبت به غذاهای خاصی است و حذف مواد غذایی خاص از رژیم غذایی سگ تا زمان پیدا کردن عامل محرک، راه درمانی خوبی می باشد. آلرژی های تماسی نوعی از آلرژی هستند که توسط چیزی که سگ لمس می کند همانند پودر کک، رختخواب، شامپو سگ و یا دیگر مواد شیمیایی واکنش به وجود می آید. آلرژی ها می تواند با شناسایی و از بین بردن علت درمان گردند.
عفونت گوش : این بیماری می تواند به دلیل رطوبت ، خاک و باقی مانده ی کثیفی های گوش در گوش به وجود بیاید. گوش های سگ کوکاپو باید به صورت منظم چک و تمیز گردد. توجه داشته باشید که بهتر است از دامپزشک خود در مورد محصولات مراقبت از گوش مناسب بپرسید و توصیه های وی را در این مورد اجرا کنید.

بیماری های رایج در کوکاپو

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک