logo 2

 بیماری کنل کاف

کلینیک دامپزشکی : اغلب اوقات این بیماری به علت تجمع باکتری و ویروس های مربوطه ایجاد می گردد . به همین دلیل کار سیستم ایمنی بدن سخت تر می گردد و در صورتی که شرایط بدن مناسب باشد، این آلودگی ها آن قدر تشدید خواهند شد که پزشکان هم برای درمان به سختی می افتند و به همین دلیل سگ شما برای درمان تنها به یک جلسه درمانی نیازمند نمی باشد.
اگر سگ شما به این بیماری مبتلا گشت شما قادر به تشخیص این بیماری نخواهید بود و احتیاج به یک فرد متخصص و حرفه ای برای تشخیص این بیماری دارید.
علائم بیماری
استفراغ مایع روشن که بر اثر سوء هاضمه نمی باشد.
سگ شروع به تولید صدا و حرکاتی خواهد کرد که شبیه حالت خفگی می باشد، اما در واقع مشغول سرفه کردن می باشد.
هنگامی که این علائم را مشاهده کردید ابتدا اطمینان حاصل کنید که چیزی در گلوی حیوان گیر نکرده باشد بنابراین خیلی آرام دهانت را باز کنید و پایین مری را به دقت بررسی نمایید. در صورتی که سگ شما پرخاشگری و نا آرامی می کند، بهتر است از دامپزشک کمک بخواهید.
درمان بیماری کنل کاف : سگ خود را مدام زیر نظر گرفته و اطمینان حاصل کنید که بی حال نشده باشد، به خوبی نفس کشیده ، به خوبی غذا می‌ خورد و هیچ چیز غیر طبیعی از بینی حیوان خارج نمی گردد. به هر حال در صورتی که درباره این بیماری به سگ خود مشکوک گشته اید، سریعا به دامپزشک مراجعه نمایید. دامپزشک شما را به خوبی راهنمایی خواهد کرد و نشانه های اصلی ظهور این بیماری را به شما خواهد گفت. اگر سگ شما جوان است و به موقع اقدام پیشگیری از این بیماری کرده باشید، احتمال این وجود دارد که تنها استفاده از آنتی بیوتیک جهت عفونت باکتریایی کافی باشد، به این علت که سیستم ایمنی سگ های جوان قوی تر می باشد. البته به یاد داشته باشید که این کار حتماً باید با تجویز دامپزشک انجام گردد.
سگ های زیر شش ماه بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری هستند تا سگ های مسن تر و یا بالغ ، به همین علت به محض مشاهده علائم بیماری مراجعه به دامپزشک لازم و ضروری می باشد.
فراموش نکنید که هرگز نباید داروهای انسانی را برای حیوانات استفاده کنید، مگر در موارد خاصی دامپزشک تجویز کرده باشد. البته مقدار و اندازه آن ها نیز بسیار مهم می باشد و قطعی شما ممکن است به طور کامل سلامتی حیوان را به خطر بیندازد.
نکات مهم در بیمار مبتلا به بیماری کنل کاف
سگ خود را با خود به حمام برده (نه زیر دوش) و اجازه بدهید که در بخار تنفس نماید، این عمل باعث تسکین سینه و تنفس حیوان خواهد شد و و بسیار در رفع سرفه ها موثر خواهد بود.
سیستم ایمنی بدن حیوان را تقویت نمایید. این عمل را با مشورت با پزشک خود انجام بدهید بهتر می باشد، استفاده از عسل ، ویتامین سی محلول در آب ، نعنا و غیره می تواند در بهبود این بیماری تاثیر گذار باشد.

بیماری کنل کاف

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک