logo 2

تب در سگ

کلینیک دامپزشکی : تب ، افزایش غیر عادی درجه حرارت بدن می باشد که موجب اختلال در سیستم درونی بدن می گردد . به این دلیل که تب در سگ ها حالتی عادی می باشد و بسیار مشاهده می گردد نمی توان آن را محکم ترین عامل برای تشخیص بیماری های دیگر به حساب آورد ، اما باید به عنوان یک نشانه آن را در نظر بگیرید .
دلایل بروز تب در سگ ها
بر طبق تحقیقات انجام شده تب در سگ ها نشانه جنگیدن بدن با نوعی عفونت می باشد و بدن سگ برای مقابله با عفونت و یا بیماری هایی دیگر ، مجبور به تغییر دما و سیستم درونی خود می گردد .
در واقع تب تنها نشانه وجود عفونت نمی باشد، اما نشانه این است که بدن حیوان دارد با مشکل خاصی مقابله می کند . تب دلایل دیگری نیز دارد ، به یاد داشتن این دلایل می تواند زمانی که می خواهید علت تب کردن سگ خود را بدانید به شما کمک کند از دیگر دلایل تب میتوان به واکنش بدن در مقابل داروی خاصی نیز اشاره نمود ، در این صورت شما باید با دامپزشک خود مشورت کنید و لیست دارو هایی که سگ در حال مصرف آن ها می باشد را به او بدهید تا دارویی که موجب بروز تب در سگ شده را بیابد . برخی از بیماری های خطرناک همانند سرطان نیز موجب بروز تبی خفیف در سگ می گردند که البته این تب ها حالت دائمی پیدا خواهند کرد .
زمانی که سگ شما تب می کند ، نشانه های مختلفی در او پدیدار می گردد و در صورتی که دائما دمای بدن سگ خود را اندازه گیری نمی کنید باید با این نشانه ها آشنا باشید . علائمی که تقریبا همیشه در سگ های مبتلا به تب مشاهده می گردند عبارتند از : بی اشتهایی ، خستگی و بی حوصلگی ، علاقه به پنهان شدن از خانواده ، پرخاشگری ، وجود کیست و یا دمل چرکی ، زخم های قابل مشاهده
درمان تب در سگ ها : در صورای که به این مشکوک می باشید که سگتان تب دارد بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که فورا او را به نزد دامپزشک ببرید .نشانه هایی را که در سگ خود مشاهده کرده اید یادداشت کرده و لیست دارو هایی که سگ در حال مصرف آن ها می باشد را بنویسید ، همچنین مدت زمانی که نشانه های تب را در حیوان خود مشاهده کرده اید به دامپزشک بگویید . انجام این کار ها و دادن اطلاعات صحیح به دامپزشک کمک خواهد کرد تا عواملی که موجب بروز تب در حیوان شده است را بتواند تشخیص بدهد.

 

برای اطلاع از خدمات کلینیک دامپزشکی با شماره تلفن 44279350 تماس بگیرید.

تب در سگ

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک