logo 2

 تشنج در سگ

کلینیک دامپزشکی : اولین کار برای تشخیص تشنج در سگ ها، شناسایی علائم آن می باشد. بنابراین از شناسایی علائم تشنج و نوع آن، دامپزشکان و شما باید با هم به دنبال عامل تشنج بگردید. تشنج توسط جریان الکتریکی غیرمعمول در بخش مغز، به وجود می آید. به طور معمول در چهار مرحله رخ خواهد داد. در طول مراحل اولیه تشنج که اورا یا پرادوم نامیده می شود، سگ شما معمولاً یک یا چند نشانه از علائم زیر را تجربه می کند. این علائم عبارتند از:
عصبانیت شدید - سرازیر شدن بیش از حد بزاق و آب دهان به شکل غیر معمول - تغییر در رفتار و خلق و خو - پنهان کردن خود - پرخاشگری خفیف و تند خویی
اتفاقات اولیه که در هنگام تشنج مشاهده می گردند، می توانند فقط برای چند ثانیه و یا در نهایت چند دقیقه اتفاق بیافتند به طور معمول علائم زیر را خواهد داد
غش کردن حیوان - گاز گرفتن - فلج شدن ناگهانی سگ - سرازیر شدن بزاق و آب دهان - لرزیدن بدن - گرفتگی عضلات - بسته شدن چشم - از دست دادن کنترل مثانه و روده - صداهای غیر معمول - حرکت غیر ارادی پا های سگ
پس از این علائم حیوان شما دوره بهبودی را خواهد گذراند که در طی آن، احتمال دارد حیوان اشتباهاتی انجام داده و بیش از حد آب بنوشد و یا غذا بخورد.
یادداشت هایی از رفتار حیوان در زمان های قبل از تشنج ، در طی زمان تشنج و همچنین پس از حمله تشنج تهیه نمایید. همچنین از همه غذا هایی که شما پیش از تشنج از آن ها خورده است و از تعداد حملات تشنج یادداشت نمایید. این اطلاعات به دامپزشک در تشخیص علت تشنج، نوع تشنج ، نتیجه شرایط مختلف تشنج مقدار شدت آن کمک خواهد کرد.
بعد از ثبت اطلاعات، سگ خود را فوراً به دامپزشک ببرید. دامپزشکی تمام علائم آسیب های کلی به سلامت حیوان را بررسی می نماید و همچنین آزمایشاتی نظیر آزمایش خون خواهد گرفت. این آزمایشات به شناسایی مواد شیمیایی غیر طبیعی و یا حتی سطوح شیمیایی غیر معمول در خون کمک خواهند کرد می توانند نقش مهمی در تشخیص علل بیماری داشته باشند. در صورتی که آزمایش خون قطعی نباشد، احتمال دارد که دامپزشک شما تعدادی آزمایشات اضافی نیز انجام بدهند. این آزمایشات عبارتند از:
آزمایش مایع مغزی نخاعی - تصویربرداری از مغز - آزمایش ادرار
البته آزمایشاتی که توسط دامپزشک انجام می گردند، به معاینات اولیه از سگ بیمار و نتایج آزمایش خون بستگی خواهند داشت و برای ارائه اطلاعات بیشتر در مورد علت تشنج استفاده می گردند. ناگفته نماند آزمایش ادرار یک آزمایش ساده می باشد، در صورتی که برای آزمایشات دیگر ممکن است به بستری شدن حیوان و یا بیهوشی او در بیمارستان در کوتاه مدت نیاز باشد. پس از تشخیص علت بیماری ، بهتر است که شما و دامپزشک برای تنظیم یک برنامه درمان با هم همکاری نمایید و بهتر است که به علت تشنج به طور مستقیم رسیدگی شود، به این علت که این مسئله در آینده به کاهش عوارض جانبی و عوارض مرتبط کمک می کنند.

تشنج در سگ

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک