logo 2

 تیبتان اسپانیل

کلینیک دامپزشکی : سگ های کوچک تیبتان اسپانیل از دسته ی سگ های همدم به حساب می آیند. طول عمر سگ های این نژاد در صورت نگهداری صحیح از آن ها به ۱۲ الی ۱۵ سال می رسد. وزن این سگ های کوچک به ۵ الی ۸ کیلو گرم می رسد و قد آن ها نیز نهایت در حدود ۲۵ سانتی متر می باشد.
اگر چه تیبتان اسپانیل به سرعت آموزش می ببینند و سرعت یادگیری بالایی دارند، اما گاهی اوقات ممکن است در اطاعت سمج شوند یا لجبازی کنند. مو های سگ تیبتان اسپانیل به مقدار کمی در طول سال می ریزد و به برس زدن هفتگی برای خلاصی از موی مرده نیازمند می باشد. اگر چه تیبتان اسپانیل به کودکان علاقه مند هستند و از آن ها محافظت می کنند، اما برای نگهداری در خانه هایی با بچه های بزرگ تر بهتر و مناسب تر می باشند.
تیبتان اسپانیل به طور کلی همراه خوبی با سگ های دیگر و حیوانات خانگی می باشد و آن ها قادر هستند که به خوبی در خانه با سگ های متعدد زندگی کنند و کنار بیایند. تیبتان اسپانیل هنگامی که با خانواده خود باشد، رشد خواهند کرد. آن ها برای خانه هایی که آن ها را مورد توجه قرار نخواهند داد و یا به تنهایی برای طولانی مد باقی خواهند گذاشت توصیه نمی گردند.
اگر خسته بشود، پارس کردن می تواند تبدیل به یک سرگرمی مورد علاقه ای برایش گردد. آن ها همین طور هنگامی که مردم به درب خانه بیایند و یا وقتی که به چیزی مشکوک می گردند، پارس خواهند کرد.
تیبتان اسپانیل به طور متوسط نیازمند به ورزش و یا یک پیاده روی روزانه و یا بازی آزاد در حیاط حصاردار می باشد.
تیبتان اسپانیل ها به طور کلی سالم هستند، اما همانند همه نژاد های دیگر، آن ها استعداد ابتلا به برخی از بیماری ها را دارند. همه سگ های این نژاد مریض نخواهند شد، اما اگر شما با این نژاد سر و کار داشته باشید توجه به آن و کسب آگاهی لازم ، ضروری می باشد.
در رفتگی کشکک: این بیماری یک مشکل رایج در سگ های کوچک می باشد. این بیماری هنگامی ایجاد می گردد که کشکک،که دارای سه بخش است ( استخوان ران ، پاتلا و درشت نی ) به درستی شکل گرفته نباشد که باعث لنگش در پا و یا راه رفتن غیر طبیعی می گردد، نوعی که مانند جست و خیز و یا هاپ به نظر می رسد. امکان دارد که این شرایط در هنگام تولد اتفاق بیافتد، اگر چه بی نظمی فعلی و یا در رفتگی تا مدت ها بعد نمایان نمی گردد. در رفتگی کشکک ناشی از مالش خواهد توانست به ورم مفاصل یا بیماری دژنراتیو مفصل منجر گردد. احتمال این وجود دارد که در رفتگی شدید کشکک نیاز به جراحی ترمیمی پیدا کند.
پیشروی شبکیه آتروفی (PRA): این اختلال چشم دژنراتیو در نهایت موجب کوری یا از دست دادن گیرنده های نوری در پشت چشم می گردد. این بیماری چند سال قبل ازاینکه سگ علایم کوری نشان دهد قابل تشخیص می شدبا. خوشبختانه، سگ ها قادر هستند که حواس دیگر خود را در صورت نابینایی جبران نمایند و یک سگ کور خواهد توانست یک زندگی کامل و خوشحال را تجربه کند.

تیبتان اسپانیل

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک