logo 2

 

خرید سگ

کلینیک دامپزشکی : برای خرید سگ باید بدانید دقیقا چه چیزی از سگ می خواهید. شما باید فکر کنید که قصدتان از خرید سگ یک همراه و همدم است یا مقصود دیگری دارید . شاید هم یک نژاد برجسته بخواهید تا در مسابقات مختلف شرکت کرده و مقام بیاورد. در ادامه بیشتر در این باره توضیح خواهیم داد.
برای خرید یک سگ در ابتدا باید پاسخ سوالات زیر را مشخص کنید:
1- شما از سگ خود چه انتظاراتی دارید؟
2- آیا خانه ای ویلایی با حیاط بزرگ دارید؟ اگر جوابتان مثبت باشد گزینه های بسیاری وجود دارند که می توانید سگ مورد نظرتان را از میان آن ها انتخاب نمایید.
3- آیا یک سگ برای همه اعضای خانواده می خواهید؟ در این صورت باید نژادی را انتخاب نمایید که همراه و همدم خوبی برای شما و همه اعضای خانواده بوده و بتواند با کودکان رابطه خوبی برقرار کند.
4- آیا شما خواهان سگی فعال هستید تا در پیاده روی کوهنوردی و غیره همراه شما باشد و یا ترجیح می دهید سگی آرام و ساکت داشته باشید؟
5- آیا خواهان نژادی هستید که بتواند از شما محافظت کند؟ در این صورت نژادی نظیر دوبرمن “doberman” یا ژرمن شپرد “german shepherd” انتخاب بهتری نسبت به یک بیچون فریز “bichon frise” خواهد بود!
6- آیا قادر هستید روزانه چند ساعت برای نظافت سگ خود وقت صرف کنید؟ نژادهایی مانند مالتیز “Maltease” و یا شیتزو “shih tzu” به نظافت روزانه نیازمند هستند، اما نژاد هایی نظیر “Australian Cattle Dog”و بیگل “beagle” نیاز به نظافت زیادی نخواهند داشت.
مهمترین مسئله در امر خرید سگ این می باشد که شما اطلاعات کافی درباره نژاد های مورد نظر خود کسب کرده باشید. پیش از رفتن به پت شاپ بهتر است شرایط خود را به خوبی بسنجید. سپس درباره نژاد های مورد نظر و نیاز های آن ها تحقیق نمایید، حتی می توانید برای این منظور از افراد با تجربه ، دامپزشکان و کتاب های نگهداری از سگ استفاده کنید. نژاد های متفاوت بسیاری وجود دارند و امکان دارد انتخاب گزینه مناسب کمی دشوار شود.
از آنجایی که نژاد سگ ها متفاوت می باشد قیمت آن ها نیز متفاوت است . در صورتی که با توجه به بودجه خود نژاد مورد نظر را یافتید اطمینان حاصل نمایید که سگی که خریداری می کنید سالم باشد و مشکل سلامتی نداشته باشد. درمورد توله سگ مورد نظر خود از پرورش دهنده سوالاتی بپرسید:
به عنوان تغدیه این سگ از چه موادی استفاده شده است؟
آیا این سگ واکسینه گشته است؟
آیا حیوان سالم می باشد و مشکل سلامتی ندارد؟
در صورت امکان بهتر است پدر و مادر توله مورد نظر را از نزدیک مشاهده کنید تا از اصالت توله سگ اطمینان حاصل کنید.
یافتن پرورش دهنده قابل اطمینان برای خرید سگ
در سراسر جهان پرورش دهندگانی متفاوت وجود دارند. اما همه آن ها به یک اندازه خود را در قبال حیوانات مسئول نمی دانند و فقط به فکر درآمد زایی خود هستند. بنابر این شما باید پرورش دهنده ای مسئول و مطمئن را پیدا کنید. پرورش دهندگان خوب باید:
خود را در قبال حیوانات مسئول دانسته و سلامتی حیوان را تضمین نمایند.
به مسائل بهداشتی و سلامتی حیوانات اهمیت دهند و برگه سلامت و شناسنامه سگ را به شما ارائه کنند.
دارای اطلاعات کافی درباره سگ ها باشند.
توله سگ ها را در بهترین محیط نگهداری نمایند.
هنگام ملاقات با پرورش دهنده و توله سگ مورد نظر خود نکات زیر را مد نظر قرار دهید:
محلی که سگ در آن نگهداری می گردد باید تمیز باشد.
سگ خوشحال باشد و احساس از پرورش دهنده نداشته باشد.
اب تمیز و کافی در دسترس سگ قرار داده باشند.
پرورش دهنده برگه سوابق بهداشتی و سلامت توله سگ مورد نظر را به شما ارائه بدهد.
توله هایی که برای فروش در پت شاپ وجود دارند حداقل بین 8 الی 12 هفته از روز تولد آن ها گذشته باشد.
پرورش دهنده حاضر به تضمین سلامتی سگ و ارائه مدارک به شما باشد.
پرورش دهنده تمام سوالات شما درباره نگهداری ، آموزش و غیره در مورد سگ را با حوصله پاسخ بدهد و برای فروش سگ به شما عجله نداشته باشد.
پرورش دهنده سوالات شما درباره سوابق کاری و اطلاعاتش درباره حیوانات خانگی و توله سگ مورد نظر به شما ارائه دهد.
بعد از این که اطمینان حاصل کردید که پرورش دهنده فرد قابل اطمینانی می باشد، باید بر رفتار و عکس العمل توله سگ مورد نظر خود تمرکز داشته باشید. از مشاهده صورت یا بدن حیوان می توانید تا حدودی تشخیص بدهید که او توله سگی سالم یا معمولی می باشد یا خیر. هنگام ارزیابی توله مورد نظر خود به نکات زیر توجه کنید:
توله سگ باید کنجکاوی نشان دهد و با شما ارتباط برقرار کند. البته برخی از توله سگ ها در برخورد اول کمی خجالتی به نظر می رسند.
توله سگ ها به جویدن علاقه مند می باشند و امکان دارد به آرامی دست شما را گاز گیرند، اما هر نوع حمله یا خشونتی از طرف توله سگ غیر عادی می باشد.
توله سگ باید فعال باشد و به راحتی به اطراف حرکت کرده و با اسباب بازی های درون بستر خود بازی کند.
توله مورد نظر نباید ترسو و وحشت زده شده باشد.
توله سگ باید نسبت به صداهای اطراف عکس العمل نشان بدهد. عدم پاسخ سگ به صداها می تواند به دلیل نا شنوایی او که در برخی نژاد ها رایج می باشد ، اتفاق بیافتد.
صورت توله سگ حتما باید تمیز باشد و هرگونه ترشحات از چشم و بینی مشاهده نگردد.

خرید سگ

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک