logo 2

 

خصوصیات برجسته نژاد چینوک

کلینیک دامپزشکی : چینوک سگی متعادل، با خلق و خوی مهربان و به ندرت خجالتی یا تهاجمی می باشد که باید در داخل خانه با اعضای خانواده و ترجیحا در خانه ای حیاط دار و همچنین حصاردار زندگی کند. چینوک علاقه بسیاری به حفاری دارد. این نژاد نیاز به 30 تا 60 دقیقه ورزش و فعالیت بدنی به صورت روزانه دارد. آن ها از پیاده روی، آهسته دویدن و کشیدن سورتمه واگن و یا فرد در اسکی لذت خاصی می برند. سگ های نژاد چینوک بسیار باهوش می باشند و قدرت یادگیری بالایی دارند. این سگ ها زیاد پارس نمی کنند ولی سرو صدای زیادی خواهند داشت ، که اغلب برای جلب توجه ناله سر می دهند.
چینوک موی ضخیم دارد و ریزش شدید دو بار در سال خواهد داشت، بقیه سال آنها روزانه مقدار کمی ریزش مو دارند. چینوک نیازمند به برس زدن روزانه به منظور حفظ تمیزی مو دارند اما به ندرت نیاز به حمام کردن آنها خواهد بود.
سگ چینوک عاشق بچه ها می باشد به شرط این که با آنها از ابتدا آشنا شده باشد. برای خرید سگ سالم، هرگز یک توله سگ را از یک صاحب غیر مسئول یا فروشگاه حیوان خانگی خریداری نکنید و به دنبال توله سگی باشید که آنها ر ابرای بیماری های ژنتیکی که ممکن است داشته باشند از روی صدا آزمایش کرده باشند.
وزن و اندازه سگ چینوک
وزن سگ چینوک نر سی و پنج کیلوگرم و ماده بیست و هشت کیلوگرم است. همچنین قد در نرها57 الی 67 سانتی متر و در ماده ها52 الی 62 سانتی متر می باشد.
سگ چینوک آرام و با رفتاری دوستانه است که می تواند بهترین دوست برای بچه ها باشد. اگر چینوک شما با بچه ها بزرگ نشده است، با آرامش و به ندرت آنها را با هم آشنا نمایید به طوری که چینوک بتواند خود را به کودک عادت بدهد. توجه داشته باشید که ،شما همیشه باید به کودکان چگونگی رفتار و لمس سگ را آموزش داده و همیشه ناظر بر هر نوع فعالیت بین سگ ها و کودکان خردسال برای جلوگیری از هر گونه گاز گرفتن یا گرفتن گوش یا کشیدن دم توسط هر دو باشید. توجه کنید که شما نباید هرگز بگذارید فرزند خردسال تان برای سگ در حال آموزش غذا ببرد یا با او بازی کند یا مزاحم خواب او گردد. سگ هر چقدر هم اهلی باشد هنگام بازی با کودکان باید مراقب باشید. چینوک هیچگاه دوست ندارد تنها رها گردد.
این سگ ها حالت تهاجمی نسبت به سگ های دیگر ندارد، اگر چه در یک محیط سرباز به خصوص اگر سگ های کوچک در حال بازی در اطراف باشند در حالت تهاجمی قرار خواهند گرفت. اگر این سگ آموزش ببیند می تواند با حیوانات دیگر حتی گربه ها ،هم بازی شود، پس از این لحاظ صاحب حیوان هیچ مشکلی نخواهد داشت و می توان گفت اگر یک حیوان خانگی در منزل دارید می توانید به سراغ چینوک هم بروید، فقط کافی است کمی برای آموزش آن وقت بگذارید.

خصوصیات برجسته نژاد چینوک

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک