logo 2

دستور آمدن اضطراری سگ

کلینیک دامپزشکی : شروعی کوتاه برای آموزش دستور آمدن اضطراری سگ برای شروع آموزش ابتدا منطقه‌ ای آرام در خانه را انتخاب کنید تا سگ در زمان آموزش بتواند تمرکز بیشتری داشته باشد. برای بار اول که می‌ خواهید دستور را بیان کنید فقط چند قدم از سگ فاصله داشته باشید. سپس دستور را با صدای بلند، پشت سر هم و با شادی بیان کنید. در این حالت سگ هیجان زده شده و با سرعت زیاد به سمت شما می‌ دود ، در این زمان فورا خوارکی تشویقی را در اختیار سگ خود قرار دهید.
پاداش با ارزش و به‌ یاد ماندنی به سگ : به محض اینکه سگ بعد از شنیدن دستور آمدن اضطراری خود را به شما رساند، علاوه بر دادن خوراکی تشویقی سعی کنید رفتاری خاص از خود نشان بدهید که بیانگر شادی و خوشحالی شما از آمدن سگ می باشد. حالت صورت و چگونگی نوازش شما در بیان محبت به سگ بسیار مهم و لازم می باشد. باید حدود 20 ثانیه این رفتار شما بعد از اجرای دستور ادامه پیدا کند.
تشویق شما بعد از انجام درست فرمان باید این احساس را در سگ بوجود آورد که به موفقیت بزرگی دست پیدا کرده است و این رفتار صاحب باعث می‌ گردد که سگ درک کند چنین پاداش بزرگ و دوستانه ای را از سمت هیچ موجود دیگری بغیر از شما به دست نمی آورد. زمانی که سگ پاداش خود را به صورت کامل دریافت کرد، اجازه بدهید به هر مکان یا کاری که قبل از فرمان آمدن اضطراری مشغول آن بوده باز گردد؛ این اجازه بسیار مهم می باشد. یکی از دلایلی که سگ‌ ها همیشه به دستور آمدن تمایل نشان نمی‌ دهند این است که تصور می‌ کنند اطاعت از دستور به معنای انجام ندادن کار مورد علاقه‌ ای که به آن سرگرم هستند است.
مثلا سگ در حال بازی در حیاط می باشد شما فرمان” بیا ” را می‌ دهید و او متوجه می‌ گردد که آمدن به داخل خانه به معنای پایان بازی است. اما در آموزش آمدن اضطراری، سگ بعد از فراخوانده شدن و تشویق دوباره اجازه ی بازگشت به حیاط را پیدا خواهد کرد و این روند باعث می‌ گردد که سگ درک کند همیشه بازی برای او ادامه دارد. بنابراین قبل از شروع مجدد تمرین آمدن اضطراری حتما به سگ اجازه بازگشت به فعالیت قبلی خود را بدهید تا همیشه نسبت به انجام این دستور احساس خوبی داشته باشد.
چگونگی تکرار و تمرین آموزش دستور آمدن اضطراری سگ : سعی کنید این دستور را در همان محیط آرام و در فاصله کم به مدت 4 روز ادامه داده و در روز یک الی دو بار این دستور را با سگ تمرین کنید، هنگامی که متوجه شدید سگ به خوبی دستور را انجام می دهد به مرور فاصله خود را با سگ افزایش داده و تمرین را از اتاق به حیاط منتقل کنید و همچنان در صورت انجام صحیح دستور به سگ پاداش با ارزش و به‌ یاد ماندنی به عنوان هدیه دهید. سپس این تمرین را می‌ توانید در حضور افراد آشنا و غریبه در حیاط ادامه دهید و مرحله ی پایانی آموزش تمرین باید در مکان های عمومی مانند پارک با سگ کار بشود.
در نهایت سگ باید یاد بگیرد که در هر محیط و در هر شرایطی باید این دستور را به درستی انجام بدهد و این آموزش زمان مشخصی برای ادامه پیدا کردن تمرین ندارد و تا هنگامی که کاملا سگ نسبت به آن مطیع نشده باید به صورت روزانه تمرین گردد.
به هیچ عنوان در زمانی که سگ دستور را درست انجام نداد و یا از انجام آن امتناع کرد او را تنبیه نکنید. تنبیه می تواند موجب ترس سگ از آمدن به سمت شما گردد. حتی زمانی که سگ در اجرای این دستور به مهارت لازم رسید، بسیار مهم است که شما همچنان در مقابل اجرای درست دستور به او خوراکی تشویقی ویژه ای بدهید و رفتاری خاص به عنوان پاداش از خود نشان بدهید.
هرگز در مواقع غیر اضطراری از دستور آمدن اضطراری استفاده نکنید و همچنین در هیچ زمانی به‌ جای دستور بیا از دستور آمدن اضطراری استفاده نکنید. استفاده از این دستور خارج از زمان و وضعیت اضطراری قدرت و ارزش فرمان و تشویقی آن را تضعیف کرده و دقیقا جایی که می توانید با استفاده از آن جان سگ خود را نجات بدهید دیگر قابلیت استفاده خود را از دست می دهد.

دستور آمدن اضطراری سگ

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک