logo 2

دندان های شیری توله سگ

کلینیک دامپزشکی : در دوران تولگی سگ ها دارای 28 دندان شیری می باشند که این دندان ها در زمان 6 الی 8 هفتگی بیرون آمده و رشد می کنند . در این سن سگ ها از دندان برای خرد کردن و یا تکه تکه کردن استفاده نمی کنند و دندان های اصلی تا یک سالگی آن ها بیرون می آیند . دندان های شیری می افتند و دندان های اصلی جایگزین آن ها می گردند که برای سگ ها این یک چرخه ی بسیار سخت می باشد . در این هنگام توله ها به منظور بیرون آمدن دندان اصلی از لثه تمایل زیادی به جویدن نشان می دهند که شما باید با فراهم کردن دندانی ( اسباب بازی مخصوص سگ ) توله ی خود را از جویدن اشیا داخل منزل همانند مبلمان های چوبی و غیره منع کنید .
بر طبق تحقیقات انجام شده در کلینیک دامپزشکی مرزداران قورت دادن دندان شیری در توله سگ ها یه امری بسیار رایج می باشد . در صورتی که دندان شیری سگ به طور کامل نیافتاد شما باید با دامپزشک مشورت نمایید . اگر برخی از دندان های شیری بین دندان های اصلی گیر افتاده باشند ، دامپزشک به راحتی آن ها را از لثه ی سگ جدا کرده و می کشد .
دندان ها ی جلو : این دندان ها اولین دندان های شیری سگ می باشند که شروع به افتادن می کنند . دندان های جلو در سن 3 الی 4 ماهگی توله سگ ها شروع به افتادن می کنند .
دندان های نیش : این دندان ها حدودا در 4 ماهگی توله سگ ها می افتند .
دندان های آسیاب : دندان های آسیاب در 6 ماهگی توله سگ ها می افتند و در این دوران دندان های آسیاب اصلی رشد می کنند که این دندان ها تکمیل کننده ی چرخه ی رشد دندان سگ ها می باشند .
در مدت 8 ماه توله سگ شما تمام دندان های شیری اش افتاده و دارای 42 دندان اصلی می گردد که نژاد سگ ، سرعت و زمان افتادن و همین طور رشد دندان های اصلی را تحت تاثیر قرار می دهد . به عنوان مثال در سگ های بزرگ سرعت این چرخه از سگ های عروسکی بیشتر است .

دندان های شیری توله سگ

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک