logo 2

راهنمای انتخاب بهترین غذای سگ

کلینیک دامپزشکی مرزداران : اگر می‌خواهید بهترین غذای سگ را تشخیص داده و تهیه کنید ضروری است که به توصیه‌های زیر عمل فرمایید.
در مورد خصوصیات سگ خود با دامپزشک مشورت کنید به‌خصوص اگر که سگ شما مشکل خاص یا آلرژی داشته باشد
نوع و میزان فعالیت و سن سگ خود را برای انتخاب بهترین غذای سگ در نظر بگیرید
میزان احتیاجات غذاییِ سگ خود را مشخص کنید به این منظور باید میزان کالری موردنیاز سگ خود را بدانید. در ضمن نباید برای برطرف کردن این مقدار از کالری مثلاً فقط از پروتئین یا فقط از کربوهیدرات‌ها استفاده کنید.
به‌عنوان‌مثال، محدوده‌ی پروتئینی 20 تا 25 درصد کالری، برای سگ بالغ و یا در حال رشد کافی است.
اگر وقتی‌که دستتان را به‌صورت صاف بر پهلوی سگتان قرار می‌دهید، استخوان‌های آن قسمت، به‌راحتی حس شوند؛ نشانگر وزن مناسب سگ شما است. اما اگر در چنین حالتی استخوان‌های سگ را به‌راحتی احساس نکردید، یعنی این‌که سگتان چاق‌تر از حد معمول است. در چنین حالتی می‌توانید به مدت یک ماه به میزان 10 تا 20 درصد کاهش کالری را انجام دهید و بعد از یک ماه، مجدداً وضعیت سگتان را بررسی کنید یا در صورت لاغریِ بیش‌ازحد، میزان کالری مصرفی او را بین 10 تا 25 درصد افزایش داده و بعد از یک ماه نتیجه را مجدداً ارزیابی نمائید.
در هر دو حالتِ چاقی یا لاغریِ بیش‌ازحد، پس از این‌که وزن سگتان به میزانی که در نظر داشتید رسید، مقدار غذای سگ را به میزان عادی بازگردانید.
سگ، کالری اضافه را در بدن خود ذخیره می‌کند و چنین حالتی (مصرف بالای روغن و یا بعضاً مصرف بالای پروتئین) می‌تواند به‌مرورزمان موجب «پانکراتیت» یا التهاب لوزالمعده در سگ‌ شود.
میزان روغن در غذای خشک و کم‌چرب سگ بین شش تا هشت درصد و در غذای خشک و پرچرب سگ تا 18 درصد است و این مقدار در غذاهای مختلفِ سگ فرق می‌کند و باید این بازه‌ی میزان چربی را نیز هنگام انتخاب بهترین غذای سگ، مناسب با وضعیت سگتان در نظر داشته باشید.
فریب تبلیغات را نخورید! در انتخاب بهترین غذای سگ، فریب تبلیغات رنگارنگ را نخورده و برای سلامتی سگ وفادارتان کمی زحمت بررسی به خود بدهید. وجود اصطلاحاتی مانند «طبیعی» یا «لذیذ» شما را فریب ندهد. تمامی این موارد باید از طرف سازمان‌های رسمی، مانند «انجمن کنترل مواد غذایی آمریکا» (AAFCO) و یا «سازمان غذا و داروی آمریکا» (FDA) تأیید شده باشند .
اتیکت غذای سگ و مواد تشکیل‌دهنده‌ی آن را کنترل و با میزان موردنیاز غذای سگ خود بسنجید. با این سنجش و با کنترل تأییدیه‌های لازم قادر خواهید بود بهترین غذای سگ را مطابق با شرایط سگ خود انتخاب کنید.

راهنمای انتخاب بهترین غذای سگ

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : وب سایت لند پلاس