logo 2

رایج ترین مشکلات پوستی در سگ

کلینیک دامپزشکی : بیماری جرب یا گال در سگ ها : بیماری جرب یک اختلال پوستی است که با خارش پوست خود را نشان داده و عامل آن انگل بسیار ریزی است که شباهت زیادی به کنه‌ ها دارد. جرب انواع مختلفی دارد. در سگ‌ها جرب سارکوپتس اسکابی عامل ایجاد این بیماری می‌ گردد، که به عنوان گال سگ نیز شناخته شده است. این بیماری به راحتی در میان سگ‌ ها گسترش می‌ یابد و می‌تواند به انسان نیز انتقال یابد. علائم بیماری شامل خارش شدید، قرمز شدن پوست، زخم و ریزش مو می‌ باشد که بیشتر در گوش‌ ها، صورت و پا ها دیده می‌ شود. نوع دیگری از جرب‌ ها، جرب‌ های دمودکس می باشند، که می‌ توانند باعث ریزش مو، زخم و دلمه، قرمزی پوست و عفونت آن ناحیه گردند. برای درمان جرب‌ های مختلف دارو های متفاوتی نیاز می باشد. بهتر است خود سرانه از دارو ها استفاده نکنید و به دامپزشک مراجعه کنید.
کک از جمله مشکلات پوستی در سگ ها : کک‌ ها برای حیوانات خانگی بسیار خطرناک می باشند. شما اصولا نمی‌ توانید کک‌ ها را مشاهده کنید، اما مدفوع و تخم کک‌ ها قابل مشاهده می باشند. با مشاهده علائم نیز می‌ توانید به وجود کک در سگ خود پی ببرید. خارش، لیسیدن بیش از اندازه ی معمول توسط سگ، نقاط قرمز و متورم می‌ تواند به دلیل وجود کک‌ ها در سگ شما باشد.
هجوم شدید کک‌ ها می‌ تواند موجب بروز کم خونی، از دست دادن خون و حتی ابتلای سگ به سایر انگل‌ ها مثل کرم کدو گردد. درمان ممکن است شامل داروهای موضعی و دارو های ضد کک خوراکی، همچنین تمیز کردن و ضد عفونی محل نگهداری سگ باشد.
کنه در نوعی از مشکلات پوستی در سگ ها : کنه‌ ها نیز مانند کک‌ ها انگل‌ های خارجی می باشند که در خون میزبان خود زندگی می‌ کنند. شما می‌ توانید به راحتی و با چشم غیر مسلح محلی را که کنه در حال تغذیه است را ببینید. شما می‌ توانید برای جدا کردن کنه، گردن یا نزدیکترین نقطه بدن کنه به پوست سگ را با پنس یا موچین بگیرید و به صورت کاملا صاف و مستقیم به آرامی آن را به سمت بیرون بکشید. اچرخاندن یا کشیدن سریع کنه در هنگام خارج کردن ممکن است باعث گردد سر کنه یا نیش آن داخل پوست بماند که احتمال دارد منجر به عفونت گردد. کنه جدا شده را برای چند روز در ظرف الکل انداخته و مطمئن گردید دیگر زنده نیست. کنه‌ ها می‌ توانند موجب کم خونی، بیماری لایم و دیگر عفونت‌ های باکتریایی بسیار جدی گردند. اگر شما در منطقه‌ ای زندگی می‌ کنید که احتمال وجود کنه در آنجا زیاد باشد حتما در مورد محصولات ضد کنه و روش استفاده از آن با دامپزشک مشورت نمایید.
پوست خشک و پوسته پوسته شده : پوست خشک و پوسته شده می‌ تواند نشان دهنده بسیاری از مشکلات پوستی در سگ ها باشد. ممکن است از علائم رایج انواع آلرژی باشد یا درگیری با جرب و سایر بیماری‌ های پوستی جدی باشد، اما در اکثر موارد مشکل جدی وجود ندارد. سگ‌ ها نیز همانند بسیاری از انسان‌ ها، در زمستان پوستشان خشک می‌ گردد. مطمئن شوید که سگ شما از مواد غذایی سالم و غیر حساسیت زا تغذیه می‌ کند. در صورتیکه احساس می‌کنید حیوان شما از یک آسیب پوستی رنج می‌برد حتما به دامپزشک مراجعه کنید.
تغییر رنگ پوست از جمله مشکلات پوستی در سگ ها : تغییرات در رنگ و بافت پوست سگ‌ ها می‌تواند علامت هشدار دهنده‌ ای برای اختلالات متابولیکی و هورمونی در آن ها باشد. با مشاهده هر نوع تغییر قابل توجهی در پوشش سگ خود فورا با دامپزشک مشورت کنید و بخواهید آزمایش‌ های مورد نیاز را انجام بدهد.

رایج ترین مشکلات پوستی در سگ

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک