logo 2

سودیش والهاند همدم هوشمند

کلینیک دامپزشکی : این نژاد دو نوع پوشش دارد. اسپیتز با مو های نیمه بلند می باشد. زیر لایه او نرم و متراکم می باشد و روی آن از مو هایی سخت پوشیده شده است. در حالت ایده آل، سگ دارای حلقه ای مو دور چشم، پوزه و زیر گلو می باشد؛ سایه روشن معمولا در قفسه سینه، شکم، پاهای عقب و پایین پاها مشاهده می گردد. موی تیره تر در پشت، گردن و دو طرف بدنش وجود دارد.
پوشش یک سودیش والهاند هیچ نیازی پیرایش ویژه ندارد. این نوع نژاد از سگ ها به برس زدن کامل در هر هفته نیازمند می باشند. مسواک زدن دندان سگ ها باید حداقل دو الی سه بار در هفته انجام شود تا باکتری های موجود در داخل دهان از بین برود. مسواک زدن روزانه برای پیشگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان ضروری می باشد.
کوتاه کردن ناخن یک الی دو بار در ماه ضروری می باشد. در صورتی که شما صدای کشیده شدن ناخن بر روی زمین را می شنوید ، نشان دهنده ی این است که آن ها بیش از اندازه بلند شده است. کوتاه نگه داشتن منظم ناخن پا در شرایط خوب، به شما کمک می کند هنگامی که سگ با شور و شوق می پرد تا به شما خوش آمد بگوید، به دست و تن شما خراشی به وجود نیاید.
عادت های سگ خود را هنگامی که او یک توله سگ است آموزش بدهید. به پنجه های او رسیدگی نمایید، به این علت که این نژاد در برابر پاهای خود سگی حساس به حساب می آید. در داخل دهان و گوش او را چک کنید تا متوجه تمیز بودن آن گردید. به این دلیل که نظافت سگ، زمینه را برای آزمایشات دامپزشکی آسان خواهد کرد.
داخل دهان او را چک کنید همانگونه که او را نظافت می کنید، علائم زخم، علائم عفونت مثل قرمزی، خارش، حساسیت به لمس، التهاب روی پوست را دردهان، چشم، بینی و روی پاها بررسی نمایید. چشم باید بدون هیچ قرمزی یا هر گونه ترشحاتی باشد. بررسی هفتگی دقیق به شما کمک خواهد کرد تا مشکلات بالقوه سلامتی او را در مراحل اولیه متوجه شوید.
گوش سگ باید در هفته برای قرمزی یا بوی بد، که می تواند نشان دهنده ی عفونت باشد بررسی گردد. زمانی که شما گوش سگ خود را چک می کنید، پاک کردن آن ها با یک توپ پنبه مرطوب با ملایم و pH متعادل گوش پاک کن برای کمک به جلوگیری از عفونت ضروری خواهد بود. در صورتی که در امتداد لبه گوش خشک شد، با روغن بچه، روغن نارگیل آن ها را چرب نمایید.
توجه داشته باشید که سگ بالغ هر چقدر که از مواد غذایی مصرف کند، بستگی به اندازه، سوخت و ساز بدن، سن و سطح فعالیت او دارد. سگ ها، مانند انسان ها به همه میزان غذایی که انسان می خورد نیازی ندارند. این مسئله طبیعی می باشد که یک سگ بسیار فعال از یک سگ گوشه نشین نیاز بیشتری به غذا خوردن داشته باشد. کیفیت مواد غذایی سگ نیز تفاوت هایی دارد و هر چه مواد غذایی بهتری تهیه کنید بیشتر سگ خود را سیر می کنید و برعکس. سگتان را عادت به زمان های مناسب برای تغذیه دهید و به جای این که غذا تمام وقت در اختیارش بگذارید، آن ها را دو بار در روز غذا دهید. توصیه می گردد روزانه 1 الی 1.5 پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا ، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به سگ سودیش والهاند دهید.
در صورتی که شما مطمئن نیستید که سودیش والهاند شما اضافه وزن دارد، تست چشم و دست از او بگیرید. شما باید جهت دیدن او به اندازه یک کمر از او بلند تر باشید. سپس دست در پشت او، شست در امتداد ستون فقرات قرار بگیرد، با انگشتان رو به پایین امتداد بدهید. شما باید اطمینان حاصل کنید که دنده های او بدون نیاز به فشار سخت احساس می شوند. اگر نتوانستید، بدانید که سگ مواد غذایی کمتری نیاز خواهد داشت و ورزش بیشتری برای سلامتی او لازم است.

 

برای اطلاع از خدمات کلینیک دامپزشکی با شماره تلفن 44279350 تماس بگیرید.

سودیش والهاند همدم هوشمند

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک