logo 2

 

نگهداری از سگهای چاو چاو

کلینیک دامپزشکی : سگهای چاو چاو باید روزانه موهایشان شانه گردد تا ظاهر خوبی داشته باشند. آن ها دچار ریزش موی فصلی نسبتا زیادی می گردند و طبیعتا در آن زمان به شانه زدن بیشتری نیازمند می باشند.
سگهای چاو چاو دو نوع پوشش، خشن و صاف دارند .هر دو نوع پوشش در پنج رنگ قرمز، سیاه و سفید، دارچینی (حنایی روشن تا دارچینی عمیق) آبی و کرم (که می تواند از نور طلایی به چوب ماهون پر رنگ باشد) مشاهده می گردند .
سگهای چاو چاو خود را سه بار در هفته شانه بزنید و به یاد داشته باشید که آن ها ریزش مو فصلی زیادی دارند .چاو چاو نیاز به استحمام، یک بار در ماه را خواهد داشت. مگر در مواقع ضروری که او کثیف می گردد .
سگ چاو چاو به مسواک زدن دو الی سه بار در هفته نیازمند می باشد ، اما برای جلوگیری از رشد باکتری های دهان، مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان توصیه می گردد .
ناخن حیوان را یک الی دو بار در ماه کوتاه نمایید و اگر صدای ناخن را بر روی زمین شنیدید، یعنی آن ها بیش از اندازه بلند شده اند. در ناخن پا های سگ رگ های خونی وجود دارند و اگر شما بیش از حد ناخن ها را کوتاه نمایید موجب خونریزی خواهید شد.توجه داشته باشید کهنظافت چاو چاو خود را باید از تولگی شروع نمایید و حتما پنجه ها، داخل دهان و گوش را بررسی نمایید .
سگهای چاو چاو ، رفتار خوبی با کودکان دارند اما امکان دارد جست و خیز و یا رفتار خشن کودکان خردسال را نتواند تحمل کند. برای همین جهت نگهداری در خانواده هایی با کودکان بزرگ تر مناسب می باشد .
سگهای چاو چاو بسیار مستقل می باشند و آن ها نیاز به یک صاحب قدرتمند خواهند داشت.

نگهداری از سگهای چاو چاو

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک