logo 2

 سگ‌های نژاد ساسکس اسپانیل

کلینیک دامپزشکی : سگ‌های نژاد ساسکس اسپانیل علت آرام بودنشان به شهرت رسیده‌اند، اما هنگامی که بوی پرندگان را استشمام کنند به وجد آمده و چابک می‌شوند. البته با آموزش‌های مناسب این نژاد به یک همراه یا مونس بسیار مهربان و عالی تبدیل گردد. قد آن‌ها به ۳۳ الی ۳۸ سانتی‌متر می‌رسد و وزنی در حدود ۱۶ الی ۲۰ کیلوگرم دارند. طول عمر سگ‌های نژاد ساسکس اسپانیل در شرایط طبیعی به ۱۱ الی ۱۴ سال می‌رسد.
این نژاد به علت اینکه حالت کششی در پاهای عقبی خود دارند به سمت جلو سوق داده می‌شوند و شهرت جهانی دارند. این رفتار کیپرنیگ نام دارد و یک اختلال نمی‌باشد، بنابراین جای نگرانی نیست.
این نژاد از نژاد سگ‌هایی هستند که زیاد پارس می‌کنند. البته آنها با کودکان بزرگ‌تر که رفتار با سگ‌ها را بلد هستند بسیار مهربان بوده و همراهان خوبی هستند. نژاد ساسکس اسپانیل سرعت یادگیری بسیار عالی و بالایی دارد و بسیار باهوش می‌باشد، به دلیل اینکه لجباز هستند باید در آموزش آن‌ها باید ثابت قدم و با حوصله بود.
سگ‌های ساسکس اسپانیل برای سلامت روان و بدن خود نیاز به فعالیت‌های روزانه حداقل به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه دارند. همچنین آن‌ها علاقه‌مند به گردش و پیاده روی هستند. این نژاد استعداد چاقی عجیبی دارند و به آسانی دچار اضافه وزن می‌شوند، به همین علت باید رژیم غذایی آن‌ها را به دقت کنترل کنید و بر آن نظارت داشته باشید.
آن‌ها ریزش موی متوسطی دارند، بنابراین حداقل ۲ الی ۳ بار در هفته نیاز به شانه زدن یا برس کشیدن دارند، این کار نه‌تنها باعث می‌شود که ژولیدگی حیوان برطرف گردد بلکه مو های سست شده را از بین می‌برد.
ساسکس اسپانیل ها به تنها ماندن در زمان‌های طولانی عادت ندارند و اگر به آن‌ها توجه کافی نکنید فعال نباشند ، احتمال این وجود دارد که لجبازی کرده و سروصدا کنند و یا خرابکاری به راه بیندازند.
آن‌ها با حیوانات دیگر روابط اجتماعی بسیار خوبی دارند و با سگ‌ها و حیوانات دیگر به خوبی رفتار می‌کنند. اما اگر آن‌ها از زمان توله سگ بودن با حیوانات و یا سگ‌های دیگر معاشرت نداشته باشند، این امکان وجود دارد که در آینده در برابر حیوانات و یا سگ‌هایی که با آن‌ها آشنا نیستند حالت تهاجمی داشته باشند.
همان طور که اشاره کردیم آن‌ها حیوانات مهربان با خانواده‌ها هستند. این نژاد بسیار با استقامت و پر از انرژی بوده، حتی اگر سرعتی به اندازه سگ‌های ورزشی دیگر نداشته باشد. آن‌ها با اینکه رفتار دوستانه‌ای دارند اما احتمال این وجود دارد که در هنگام آموزش لجبازی کنند.
رفتار آن‌ها به عواملی مثل آموزش ، وراثت و اجتماع مربوط می‌شود. توله سگ‌های این نژاد که رفتار خوبی دارند ، بازیگوش و کنجکاو می‌باشند و همچنین کمک حال مردم نیز می‌باشند. برای به سرپرستی گرفتن یک توله سگ، همیشه از رفتار یکی از والدین ( اغلب مادر در دسترس تر است) اطلاع حاصل کنید تا حیوانی را انتخاب کنید که به مهربان‌تر باشد و بتوانید با او روابط بهتری برقرار کنید.
ساسکس اسپانیل ها هم مانند نژادهای دیگر باید خیلی زود روابط اجتماعی را یاد بگیرند و با مناظر، صداها و افراد مختلف از زمانی که کوچک هستند آشنا شوند. بدین ترتیب شما سگ خود را تبدیل به یک سگ اهل گردش و همراه می‌کنید.

سگ‌های نژاد ساسکس اسپانیل

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک