logo 2

سگ‌ها چه می‌نوشند؟

کلینیک دامپزشکی مرزداران : این سؤالی است که کمتر پرسیده شده: سگ‌ها چه می‌نوشند؟! یا چه باید بنوشند؟ شاید این سؤال کمی تعجب‌برانگیز به نظر برسد ولی صاحبان سگ‌ها باید در این مورد اطلاعات کافی داشته باشند.
چه چیزهایی به‌عنوان نوشیدنی سگ مناسب است؟ توجه داشته باشید که اغلب سگ‌ها شاید برخی مایعاتی را که به آن‌ها می‌دهید بنوشند ولی این موضوع به معنای بی‌ضرر بودن همه‌ی آن مایعات برای سگ شما نیست. صرف‌نظر از آب تمیز که همیشه باید در دسترس سگ باشد به موارد زیر توجه کنید:
شیر: نوشیدن شیر و دریافت «لاکتوز» توسط سگ؛ گاهی و به مقدار کم ایرادی ندارد ولی به‌صورت دنباله‌دار و یا مصرف زیاد شیر در یک جلسه، شکم سگتان را به درد خواهد آورد و یا باعث مشکلات گوارشی خواهد شد.
چای،قهوه : تعجب نکنید ولی برخی افراد، به سگ خود کمی از چای و قهوه‌ی روزانه‌ی خود نیز می‌دهند که کار اشتباهی است و کافئین موجود در آن‌ها امکان مسمومیت سگ را فراهم می‌کند.
آب‌میوه: آب‌میوه‌ها دارای کنسانتره و نوشیدنی‌های انرژی‌زا، دارای مواد مختلف شیمیایی هستند و برای سگ، زیان‌بار محسوب می‌شوند.
نتیجه‌گیری: طبق نظر «مجله‌ی بیمارستان حیوانات آمریکا» American Animal به‌جز آب تمیز و سرد، نوشیدنی‌هایی دیگری را که ذکر شد به سگ خود ندهید و مطمئن شوید که به‌غیراز آب سالم نوشیدنی دیگری در دسترس سگ نیست و این موضوع را همیشه کنترل کنید. اگر متوجه شدید که سگِ شما به دلایلی نامعلوم آب نمی‌خورد یا کم می‌خورد، حتماً با کلینیک دامپزشکی و دامپزشک تماس بگیرید.

سگ‌ها چه می‌نوشند؟

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : وب سایت لند پلاس