logo 2

 سگ بروکسل گریفون

کلینیک دامپزشکی : سگ های نژاد بروکسل گریفون به طور کلی سگ های سالمی می باشند، اما مانند تمام سگ های دیگر آن ها نیز ممکن است به برخی بیماری ها مبتلا گردند. بیماری های رایج در این نژاد عبارتند از :
دیسپلازی مفصل ران در سگ بروکسل گریفون : این بیماری اغلب در بین سگ های این نژاد شایع می باشد. عواملی نظیر ژنتیک، محیط زیست و همین طور رژیم غذایی در تغییر شکل مفصل ران تاثیر گذار می باشند. با اینکه سگ مبتلا به بیماری زندگی عادی و سالمی خواهد داشت، اما احتمال دارد که برخی از آن ها به عمل جراحی نیازمند گردند. دیسپلازی مفصل ران یک بیماری وراثتی می باشد که در آن استخوان ران به خوبی به مفصل ران متصل نمی گردد و در نتیجه باعث لنگیدن یک پا و یا هر دو پای عقب سگ می گردد، شما هیچ علامتی از درد در سگ مبتلا به این بیماری نخواهید دید. اما در سنین بالا موجب ورم مفاصل او می گردد. اگر چه دیسپلازی مفصل ران یک بیماری وراثتی می باشد، اما عواملی مانند رژیم غذایی پرکالری و یا صدمات ناشی از پریدن یا حتی سقوط کردن بر روی سطوح صاف و نرم می تواند در رشد سریع این بیماری نقش موثری را ایفا کند.

در رفتگی کشکک در سگ بروکسل گریفون : در رفتگی کشکک یا تضعیف خفه در بین نژاد سگ بروکسل گریفون شایع می باشد و زمانی رخ خواهد داد که کشکک به درستی شکل نگرفته است. این بیماری موجب لنگیدن یک و یا هر دو پا و یا حتی غیر طبیعی راه رفتن سگ خواهد شد. اگر چه این در رفتگی در هنگام تولد اتفاق می افتد، اما علائم آن تا مدت ها بعد ظاهر نمی گردد. مالش ناشی از در رفتگی کشکک ، منجر به بیماری دژنراتیو مفصل نیز می گردد.

مشکلات چشم : در این بیماری چشم های برجسته ی سگ بی حال و خشک می گردند. در صورتی که سگ شما دچار قرمزی چشم گردد و یا حتی بیش از اندازه آن ها را مالش دهد حتما باید او را نزد دامپزشک برده تا معاینه گردد.

آلرژی پوست : احتمال این نیز وجود دارد که سگ بروکسل گریفون دچار آلرژی گردد، به همین علت در صورتی که بیش از اندازه خود را بخاراند و یا پنجه هایش را لیس بزند، حتما باید او را برای معاینه نزد دامپزشک برد.

سگ بروکسل گریفون

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک