logo 2

سگ مینیاتور پینچر

کلینیک دامپزشکی : نژاد های سگ مینیاتور پینچر به طور کلی سگ های سالمی می باشند، اما آن ها نیز مانند تمام سگ های دیگر امکان دارد به برخی بیماری ها مبتلا گردند. البته ناگفته نماند که همه ی سگ های این نژاد بیمار نمی گردند ، اما در صورتی که شما از این نژاد مراقبت می کنید باید نسبت به آنها آگاهی لازم را کسب کنید.
پیشرو شبکیه آتروفی (PRA) یک اختلال دژنراتیو چشم می باشد که سگ مبتلا به آن با از دست دادن گیرنده های نوری که در پشت چشم وجود دارند دچار نابینایی می گردد، پیش از این که نشانه های این بیماری بروز کند ، این بیماری قابل تشخیص خواهد بود. خوشبختانه سگ ها می توانند در صورت از دست دادن بینایی خود برای حل نیاز هایشان سایر حواس خود را به کار گرفته و زندگی سالم و کاملی داشته باشند. پرورش دهنده ی قانونی باید هر سال تائیدیه سلامت چشم سگ را از متخصص چشم دامپزشک دریافت نماید.
صرع نوعی بیماری شایع در سگ مینیاتور پینچر : این بیماری گاهی اوقات ارثی است و می تواند موجب تشنج خفیف یا حتی شدید، سقوط سگ، سفت و سخت شدن اندام، از دست دادن هوشیاری و یا حتی باعث یک رفتار غیر طبیعی در سگ گردد. بنابر این لازم است که در صورت بروز این موارد سگ خود را برای درمان به نزد دامپزشک منتقل کنید.
در صورتی که شما مدیریت مناسبی روی سگ مبتلا به صرع داشته باشید می تواند زندگی سالم و کاملی را بگذراند. صرع قابل درمان نخواهد بود ، اما می توانید آن را با دارو کنترل کنید. در صورتی که سگ شما دچار تشنج گشت حتما با دامپزشک تماس گرفته و یا او را برای تشخیص و درمان به نزد دامپزشک منتقل کنید.
کم کاری تیروئید نوعی بیماری رایج در سگ مینیاتور پینچر : این بیماری باعث اختلال در غده تیروئید می گردد که موجب ریزش مو، صرع ، چاقی، بی حالی، هیپرپیگمانتاسیون و سایر بیماری های پوستی می گردد. بیماری کم کاری تیروئید در سگ مینیاتور پینچر با دارو و رژیم غذایی مناسب قابل درمان خواهد بود.
در رفتگی کشکک و یا تضعیف خفه در سگ مینیاتور پینچر هنگامی رخ می دهد کشکک به درستی شکل نگرفته است. این بیماری باعث لنگیدن و غیر طبیعی راه رفتن سگ می گردد. در رفتگی کشکک نوعی بیماری است که هنگام تولد رخ می دهد، اگر چه علائم آن تا مدت ها بعد نمایان نمی گردد.

 

برای اطلاع از خدمات کلینیک دامپزشکی با شماره تلفن 44279350 تماس بگیرید.

سگ مینیاتور پینچر

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : وب سایت لند پلاس