logo 2

 سگ نژاد اوترهوند

کلینیک دامپزشکی : سگ نژاد اوترهوند با خانواده‌اش بسیار مهربان بوده و روابط اجتماعی خوبی دارد. اوترهوند یک نژاد غیر معمول در کانادا و ایالات متحده به شمار می‌رود. آن‌ها از دستهٔ سگ‌های تازی به حساب می‌آیند و قدی به طول شصت و یک الی شصت و نه سانتی‌متر دارند. ناگفته نماند که طول عمر این نژاد به ده
سگ‌های بزرگ هزینه‌های بیشتری نیز دارند و سگ نژاد اوترهوند نیز از این قائده مستثنا نیست ( از مواد غذایی تا نظافت و مراقبت‌های دامپزشکی در سگ‌ها). سگ نژاد اوترهوند به میزان زیادی به ورزش نیازمند می‌باشد و تنها دنبال کردن یک توپ برای آن‌ها کافی نخواهد بود. آن‌ها روزانه به تمرینات کافی ( از آهسته دویدن تا سریع دویدن تا چندین کیلومتر) برای سلامت روانی و جسمی خود نیاز دارند. البته باید بر نحوهٔ ورزش اوترهوند ها نظارت کافی داشته باشید (به دلیل عوارض جانبی ورزش‌های شدید). خطر صدمات بر مفاصل با ورزش‌هایی مثل شنا به حداقل می‌رسد و این نوع از ورزش‌ها کم خطرترین ورزش‌ها برای سگ‌های جوان به حساب می‌آیند.
سگ نژاد اوترهوند صدای پارس بلندی دارد. با اینکه آن‌ها گردش در خارج از خانه را دوست دارند ، اما قادر هستند که به بهترین شکل در داخل خانه با خانواده خود زندگی کنند. توجه داشته باشید که سگ نژاد اوترهوند می‌تواند از نرده‌هایی به ارتفاع پنج فوت بپرد ، پس حتماً باید حصار حیاط شما به حداقل ارتفاع ۱۸۰ سانتی‌متر برسد (حیاط حصار دار برای اوترهوند ها الزامی است).
این نژاد عاشق غذا خوردن هستند، بنابرین اگر نظارتی بر روی نحوهٔ غذا خوردن و یا رژیم غذایی آن‌ها نداشته باشید چاق می‌شوند. شاید باور نکنید اما آن‌قدر شامهٔ آن‌ها قوی است که مواد غذایی پنهان در خانه را به‌راحتی پیدا می‌کنند.
برای به سرپرستی گرفتن یک سگ سالم ، به هیچ عنوان یک توله سگ را از فروشگاه حیوانات خانگی و یا صاحبان بی‌مسئولیت نخرید . حتماً سرپرستی سگی را به عهده بگیرید که بر روی او آزمایشاتی مبنی بر عدم وجود بیماری‌های ژنتیکی که احتمال دارد به آن‌ها مبتلا باشد ، انجام شده باشد.
آن‌ها نژادی دوست داشتنی و دوستی سرگرم کننده هستند . بهتر این است که شما بر عملکرد آن‌ها در هنگامی که با بچه‌های کوچک هستند نظارت داشته باشید. آن‌ها دوست کودکان هستند ، اما توجه داشته باشید که اندازهٔ آن‌ها بزرگ‌تر بوده و سرزنده‌تر می‌باشند وبه‌طور مثال ممکن است دست یک کودک در حین بازی با آن‌ها بیش از حد کشیده شود . به هر حال توصیه ما به شما این است که اگر کودک زیر ده سال در خانه دارید از به سرپرستی گرفتن سگ‌های نژاد اوترهوند خود داری کنید .
به خاطر داشته باشید که این نژاد در محیط‌های باز ، مخصوصاً اگر سگ‌های کوچک‌تر در اطرافش مشغول بازی باشند حالت تهاجمی به خود می‌گیرد. اما نگران نباشید ، زیرا اگر او را آموزش دهید به دلیل روابط اجتماعی خوبی که می‌تواند برقرار کند با حیوانات دیگری نظیر گربه هم می‌تواند هم بازی بشود

سگ نژاد اوترهوند

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک