logo 2

سگ نژاد بریتانی

کلینیک دامپزشکی : سگ نژاد بریتانی دارای مو هایی متراکم، صاف یا موجدار، فر و ابریشمی می باشد که تمام بدن او را پوشانده است . حتی شما می توانید موی کمی در قسمت های گوش و روی پاهای او مشاهده کنید. تمیز کردن پوست او از گرد و خاک باعث خواهد شد که سگ دچار زخم نگردد.
روش صحیح تغذیه سگ نژاد بریتانی : مقدار غذایی که سگ شما از آن می خورد بستگی به سن، ساختار بدنی، سوخت و ساز و سطح فعالیت های او دارد. سگ ها نیز مانند انسان ها رفتار های طبیعی دارند و نیاز های غذایی همه آن ها مانند هم نمی باشد ، هم چنین کیفیت غذای آن ها نیز متفاوت می باشد. بهتر است به جای اینکه ظرف غذای او را چند بار در روز از غذای معمولی پر نمایید، غذا های مغذی و کمتری برای تغذیه سگ نژاد بریتانی خود انتخاب کنید. پیشنهاد می شود روزانه 1.5 الی 2 پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا ، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او دهید.
شما می توانید برای جلوگیری از چاقی سگ بریتانی خود، به جای ترک غذای او ، دو بار در روز به او غذا داده و میزان غذایش را اندازه گیری نمایید. اگر اطمینان ندارید که سگ شما اضافه وزن دارد یا نه، می توانید او را با دست و چشمتان آزمایش نمایید، در ابتدا طوری که شما بتوانید کمر سگ را ببینید به او نگاه کنید. سپس دست خود را روی پشتش و شست خود را در امتداد ستون فقراتش قرار داده و انگشتان خود را به سمت پایین بکشید . شما باید بدون اینکه فشار زیادی به سگ خود وارد نمایید قادر باشید دنده هایش را لمس کنید، اما اگر نتوانستید دنده هایش را لمس کنید بریتانی شما اضافه وزن دارد و باید غذایش کم گردد و میزان فعالیتش بیشتر شود.
نگهداری از سگ نژاد بریتانی : سگ های بریتانی معمولا در رنگ های نارنجی، سفید و جگری و تماما سفید مشاهده می شوند، گاهی نیز پوست او الگویی از یک قزل است که مخلوطی از موهای رنگی و سفید می باشد. به عنوان مثال، قزل نارنجی ، از رنگ سفید با لکه های سیاه و سفید تشکیل شده است . برخی از آن ها نیز به سه رنگ جگری و سفید با لکه هایی نارنجی رنگ در قسمت های ابرو ،گونه ها، پوزه، داخل گوش، زیر دم و پا ها مشاهده می شوند. لازم است که همیشه پوست سگ بریتانی خود را تمیز نگه دارید، برای این کار باید همیشه او را برس زده و با شامپوی خشک حمام بدهید.
جهت جلوگیری از تجمع باکتری داخل دهان لازم است هفته ای 2 الی 3 بار دندان های سگ خود را مسواک بزنید، اما اگر می خواهید که سگ شما به بیماری های لثه و یا بدی بد دهان مبتلا نگردد باید هر روز این کار را انجام بدهید.
هم چنین لازم است ماهی یکبار ناخن های سگ خود را کوتاه نمایید . اگر هنگام راه رفتن سگ صدای کشیده شدن ناخن هایش روی زمین را بشنوید، یعنی آن ها بیش از اندازه بلند شده اند. در ناخن های پای سگ رگ های خونی زیادی وجود دارند. در صورتی که آن ها را بیش از حد کوتاه کنید دچار خونریزی می گردند و ممکن است دفعه ی بعد برای کوتاه کردن ناخن ها، سگ بریتانی با شما همکاری نکند. کوتاه کردن ناخن ها به شما کمک می کند تا زمانی که سگ با هیجان برای خوش آمد گویی به سمت شما می آید به شما آسیبی وارد نکند.
هنگام نظافت کردن سگ نژاد بریتانی، او را از لحاظ علائمی مانند زخم، خارش،حساسیت به لمس، علائم عفونت مثل قرمزی، التهاب بر روی پوست بینی، دهان، چشم و یا پا ها را چک کنید. چشم های سگ باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشند. اگر هفته ای یکبار سگ خود را از همه نظر بررسی نمایید باعث می گردد تا از مشکلات جدی که امکان در سگ رخ بدهد پیشگیری شود.

 

برای اطلاع از خدمات کلینیک دامپزشکی با شماره تلفن 44279350 تماس بگیرید.

سگ نژاد بریتانی

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک