logo 2

 نژاد کالی

کلینیک دامپزشکی : سگ نژاد کالی برای نگهداری در آپارتمان مناسب می باشد ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد و ورزش کند. در داخل خانه بسیار آرام است و شما می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری نمایید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه این نژاد از سگ ها کافی می باشد.
توصیه می گردد روزانه ۲ الی ۳ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او دهید. توجه داشته باشید سگ بالغ هر چقدر که از مواد غذایی استفاده می کند، بستگی به اندازه، سن، سوخت و ساز بدن، سطح فعالیت او خواهد داشت. سگ ها، مانند انسان ها به همه میزان غذایی که انسان می خورد نیاز ندارند و این مسئله طبیعی است که یک سگ بسیار فعال از یک سگ گوشه نشین نیاز بیشتری به غذا خوردن داشته باشد. کیفیت مواد غذایی سگ نیز تفاوتهایی دارد و هرچه مواد غذایی بهتری تهیه نمایید بیشتر سگتان را سیر می کند و برعکس. سگتان را عادت به زمان مناسب برای تغذیه دهید و به جای آنکه غذا تمام وقت در اختیارش قرار گیرد، آنها را دو بار در روز غذا بدهید.
سگ کالی دارای دو نوع مو می باشد. مو های بلند و خشن و مو های کوتاه و صاف که موی بیرونی بلند و صاف و زیر لایه نرم و خزدار می باشد. کولی صاف دارای پوشش موی بیرونی ضخیم کوتاه، متراکم و صافمی باشد. در هر دو رقم مو به مقدار متوسط ریزش دارد. کالی در چهار رنگ می آید سموری، سه رنگ (سیاه و سفید با خال های سفید و سایه قهوه ای مایل به زرد)، آبی نقره ای (آبی نقره ای و سیاه و سفید) و سفید (سفید غالب خالدار).
میزان نظافت لازم برای سگ نژاد کالی بستگی به انواع آن خواهد داشت. به طور کلی، کولی سگی تمیز با بوی حداقل می باشد. برس زدن مو و بدن سگ بطور کامل و دو بار در هفته نیاز می باشد. برس زدن یک بار در هفته برای کالی صاف کافی است. استحمام در موارد مورد نیاز، معمولا هر شش تا هشت هفته لازم می باشد.
کوتاه کردن ناخن یک یا دو بار در ماه لازم است و اگر شما صدای کشیده شدن ناخن بر روی زمین را می شنوید پس آنها بیش از اندازه بلند شده اند و لازم است تا کوتاه شوند. کوتاه نگه داشتن منظم ناخن پا در شرایط خوب، به شما کمک خواهد کرد تا وقتی سگ با شور و شوق میپرد تا به شما خوش آمد گویی کند، به دست و تن شما خراش نیافتد و شما آسیب نبینید.

سگ نژاد کالی

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک