logo 2

سگ های بریتانی

کلینیک دامپزشکی : همه ی سگ های نژاد بریتانی ( Brittany ) بیمار نمی شوند، اما اگر شما از این نژاد مراقبت می کنید باید نسبت به آنها آگاهی لازم را کسب کنید. اگر قصد خرید توله سگ دارید باید سگی را خریداری کنید که پرورش دهنده آن، گواهی عدم سوء پیشینه سلامت هم برای پدر و هم مادر توله سگ به شما ارائه دهد. گواهی عدم سوء پیشینه سلامت به شما ثابت می کند که تمام آزمایشات لازم از نظر عدم وجود بیماری رایج در سگ های بریتانی بر روی سگ انجام گشته است.
دیسپلازی مفصل ران نوعی بیماری رایج در سگ های بریتانی : این بیماری معمولا در بین سگ نژاد بریتانی شایع می باشد. عواملی نظیر ژنتیک، محیط زیست و رژیم غذایی در تغییر شکل مفصل ران تاثیر گذار می باشند. با این که سگ مبتلا به بیماری زندگی عادی و سالمی دارد، اما امکان دارد برخی از آن ها به عمل جراحی نیازمند باشند. دیسپلازی مفصل ران یک بیماری وراثتی می باشد که در آن استخوان ران به خوبی به مفصل ران متصل نمی گردد، در نتیجه باعث لنگیدن یک پا و یا هر دو پای عقب سگ می گردد، شما هیچ علامتی از درد در سگ مبتلا به این بیماری مشاهده نخواهید کرد. اما در سنین بالا موجب ورم مفاصل او می گردد.
اگر شما قصد خرید توله سگی را دارید باید مطمئن گردید آزمایشات لازم در مورد این بیماری روی پدر و مادر توله ی سگ مورد نظر شما انجام شده باشد. اگر چه دیسپلازی مفصل ران یک بیماری وراثتی است، اما عواملی مانند رژیم غذایی پرکالری یا صدمات ناشی از پریدن یا سقوط کردن بر روی سطوح صاف و نرم می تواند در تسریع این بیماری تاثیر بگذارند.
نوعی بیماری ارثی رایج در سگ های بریتانی به نام صرع : این بیماری گاهی اوقات نوعی بیماری ارثی می باشد. صرع می تواند باعث تشنج خفیف یا شدید، سقوط سگ، سفت و سخت شدن اندام، از دست دادن هوشیاری و یا باعث یک رفتار غیر طبیعی در سگ گردد و لازم است که در صورت بروز این موارد سگ خود را برای درمان به نزد دامپزشک انتقال دهید.
د ر صورتی که شما مدیریت مناسبی روی سگ مبتلا به صرع داشته باشید او می تواند زندگی سالم و کاملی داشته باشد. صرع قابل درمان نمی باشد، اما می توان آن را با دارو کنترل نمود. اگر سگ شما دچار تشنج می شود حتما او را برای تشخیص و درمان به نزد دامپزشک منتقل کنید.
کم کاری تیروئید نوعی بیماری رایج در سگ های بریتانی : این بیماری باعث اختلال در غده تیروئید می گردد که موجب چاقی، صرع، ریزش مو، بی حالی، هیپرپیگمانتاسیون و سایر بیماری های پوستی می گردد. این بیماری با دارو و رژیم غذایی مناسب قابل درمان می باشد.

 

برای اطلاع از خدمات کلینیک دامپزشکی با شماره تلفن 44279350 تماس بگیرید.

سگ های بریتانی

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : وب سایت لند پلاس