logo 2

سگ های محافظ

کلینیک دامپزشکی : سگ های نگهبان ( watch dog ) معمولا سگ های هشدار دهنده هستند ، این سگ ها قلمرویی بوده و به شدت نسبت به ورود افراد غریبه به قلمرو خود حساس می باشند و برخورد خشنی نیز به همراه خواهند داشت. از جمله این سگ های قلمرویی می توان به سگ های ایرانی نظیر سرابی ، کردی و غیره و سگ هایی مانند قفقازی ، آلابای و غیره اشاره نمود. البته نمی توان منکر این شد که به طور مثال نژاد ژرمن شپرد نمی تواند نگهبان باشد. ژرمن شپرد و یا سگ هایی نظیر دوبرمن و روتوایلر و غیره نیز می توانند نگهبان باشند، اما این بسته به نوع آموزش آن ها دارد اما در مورد سگ های گارد ( bodyguard /guard dog ) همانطور که از اسم آن ها پیداست یعنی محافظ شخص ، مانند بادیگارد هایی که در فیلم ها و حتی در اطراف مشاهده می کنید. یک بادیگارد تا زمانی که برای شخصی که وظیفه محافظت از آن را بر عهده دارد خطری پیش نیاید بسیار عادی برخورد می کند، اما دائما مواظب اطراف خود می باشد و به محض وقوع خطر بلافاصله از خود عکس العمل نشان می دهد تا خطری اتفاق نیافتد.
سگ گارد (guard dog) ، سگی است که برای محافظت از یک ملک اداری تجاری، خانه ای پر از اشیاء با ارزش (بانک، موزه و غیره) یا منطقه ای قرنطینه شده و سری (زندان ها، مکان های نظامی و سیاسی و غیره) تربیت شده است، تا از ورود و خروج افراد متجاوز و غریبه جلوگیری کند این گروه از سگ های گارد، تربیت شده اند تابه هر چیز یا هر فردی که وارد محدوده و قلمرو تحت حفاظتشان گردد، حمله کنند. متاسفانه این روش تربیت می تواند تهدید جدی برای افراد بی گناه، کودکان و حتی حیوانات محسوب شود. سگ های گارد همچنین برای کشیک و نگهبانی نیز تربیت می گردند و معمولا برای این امر از نژاد هایی استفاده می گردد که به صورت غریزی تهاجمی هستند و از سطح ارتباط اجتماعی کمتری برخوردار می باشند.
پس از قرار گرفتن این گروه نژادی در محیط نگهبانی آن ها فقط یک فرمان دارند و آن محافظت محض می باشد. برای این سگ های گارد هیج دستور و یا کنترل کنندی جز مربی (صاحب) وجود ندارد و با افراد دیگری هیچ نوع ارتباط برقرار نمی کنند. آن ها به صورت خودکار به هر موجودی که وارد حوزه استحفاطی گردد حمله می کنند.
سگ گارد واقعی بسیار متهاجم می باشد ماهیت طبیعی آن ها دفاع و محافظت است ( با رفتار اجتماعی بسیار محدود ). آن ها بیشتر از روی غریزه واکنش نشان می دهند و معمولا تنها یک نفر نقش کنترل کننده ی آن ها را برعهده دارد . به همین دلیل سگ های گارد اصلا گزینه ی مناسبی برای قرار گرفتن در اطراف کودکان، اعضای خانواده، سگ ها و سایر حیوانات خانگی نمی باشند. بهترین سگ های گارد شامل نژاد هایی نظیر بول ماستیف، دابرمن، روتوایلر، کمندر، اشنایز غول پیکر و غیره می باشند.
سگ دیدبان (watch dog) ، شامل طیف گسترده ای از نژاد ها اعم از بسیار کوچک و بسیار بزرگ است. نژاد های کوچک (toy breed) نظیر مینیاتور پینچر، شی هوا هوا و غیره و همین طور نژاد های بزرگی مانند گریت دین و سنت برنارد از این دسته می باشند.
سگ های دیدبان دارای شباهت های مشترکی هستند، آن ها زمانی که شرایط محیط از حالت عادی خارج گردد، پارس می کنند، زوزه و خرناس می کشند و با این روش به صاحب خود حضور مزاحمی را هشدار می دهند. بنابر این این نوع سگ ها به نوعی با هشدار دادن به حفاظت می پردازند.
سگ گارد خانوادگی (family guard dog) ، سگ هایی می باشند که از سطح رفتار اجتماعی بالایی برخوردار هستند. آن ها همراهی مناسب برای افراد خانواده می باشند و رفتار کودکان را با مهربانی و صبر و حوصله تحمل می کنند، اهل بازی و تفریح هستند، به خوبی با سایر حیوانات خانگی ارتباط برقرار می کنند و به شدت از شما و خانواده ی شما محافظت خواهند نمود.
آن ها نسبت به تمام غریبه ها حتی کودکان همسایه با احتیاط رفتار می کنند. بهترین سگهای گارد خانگی شامل نژاد های سنت برنارد، نیوفانلند، باکسر، جرمن شپرد، کالی، گریت دین و آکیتا می گردند.

سگ های محافظ

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک