logo 2

 سگ های کوچک کوکاپو

کلینیک دامپزشکی : قد سگ های همه کاره ی کوکاپو به ۳۸ سانتی متر می رسد و وزن آن ها از کیلو گرم شروع می شود. طول عمر طول این سگ های کوچک در صورت نگهداری درست از آن ها به ۱۲ تا ۱۵ سال می رسد.
کوکاپو روابط اجتماعی خوبی با جوانان برقرار می کنند، اما بیشتر ترجیح می‌دهند که وقتشان را با کودکان و افراد مسن بگذرانند. البته آنها با حیوانات خانگی دیگر و همین طور سگ های دیگر نیز روابط خوبی برقرار می کنند.
مانند هر نژاد دیگری، شما باید به کودکان روش لمس و نوازش سگ ها و نحوه رفتار با آن ها را به کودکان خود آموزش دهید و همیشه بر روی رفتار سگ ها و کودکان خردسال جهت جلوگیری از دم کشیدن ، گرفتن گوش یا کشیدن گوش و یا گاز گرفتن توسط هر دو باشید. به هیچ عنوان به کودکان خردسال خود اجازه ندهید که برای در حال آموزش غذا برده، مزاحم خواب آن ها شوند و یا با آن ها بازی کنند. حتی اگر سگ شما اهلی هم باشد باز هم احتیاج به نظارت بر بازی کودکان و او می باشد، مخصوصا که این نژاد دوست ندارد تنها رها گردد.
در کل می توان گفت که سگ های کوکاپو حالت تهاجمی نسبت به دیگر سگ ها ندارند، اما احتمال این وجود دارد که در یک محیط سر باز مخصوصاً اگر سگ های کوچک تر در حال بازی در اطرافش باشند در حالت تعادل قرار بگیرد. در صورتی که سگ کوکاپو آموزش ببینند، قادر خواهد بود که با حیوانات دیگری مثل گربه ها هم بازی گردد.
کوکاپو زیاد اهل پارس کردن نیستند. اما گاهی اوقات، هنگامی که کسی را نزدیک خانه خود ببینند و یا هنگامی که آن ها به تنهایی برای مدت طولانی در یک زمان رها بشوند پارس خواهند کرد. سگ های همه کاره کوکاپو اغلب ریزش مو ی کمی دارد، به همین علت برای افراد مبتلا به آلرژی بسیار گزینه ی مناسبی می باشد. سگ های کوکاپو نیاز به برس زدن روزانه موهای خود دارند وگاهی اوقات نیز مو های آن ها باید کوتاه گردد.
سگ های کوکاپو به مهربانی ، دوستانه بودن و فوق العاده خوشحال بودن شهرت دارند. آن ها قادر هستند که به خوبی با سگ های دیگر و همین طور حیوانات خانگی و کودکان رابطه ای دوستانه و صمیمی داشته باشد. برای نگهداری از سگ های کوچک کوکاپو حداقل به یک خانه کوچک و حیاط حصاردار نیاز است.
سگ کوکاپو به قدری با هوش می باشد که به راحتی قابل آموزش است و به آسانی همه چیز را یاد می‌ گیرد. با این که کوکاپو ها سطح انرژی متوسطی دارند، اما آنها نیز به ورزش و فعالیت های روزانه (مثل پیاده روی، بازیهای واکشی و برنامه های مفرح دیگر) حداقل به صورت ۱۵ دقیقه در روز نیازمند می باشند.

سگ های کوچک کوکاپو

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک