logo 2

سگهای ورزشی و همراه خانواده

کلینیک دامپزشکی :نژاد بریتانی از دسته سگ های ورزشی به حساب می آید که وزن آن ها به 15 الی 20 کیلو گرم و قد آن ها تقریبا بین 44 الی 52 سانتی متر می رسد. بریتانی ها حدودا بین 10 الی 13 می توانند در میان مردم زندگی کنند.
خصوصیات نژاد بریتانی : بریتانی ها سگ هایی پر انرژی می باشند که به حداقل یک ساعت ورزش کردن در روز نیازمند هستند و در صورتی که این ورزش ها را انجام ندهند امکان دارد عصبی و بد خلق گردند. بریتانی بسیار باهوش می باشد و به تحریک روانی و انجام دادن ورزش نیاز دارد و آموزش دادن به او راه بسیار خوبی برای این موضوع می باشد. این سگ ها در مقابل آموزش هایی که سرسخت به آنها یاد بدهید به خوبی پاسخ نمی دهند، به همین علت باید ملایم و سازگار اما قاطع به آن ها آموزش بدهید و اجازه ندهید که سگ افراد خانواده را وادار به انجام کار ها کند.
آن ها از بودن با مردم لذت برده و هرگز دوست ندارند که مدت زمان طولانی تنها رها گردند . به همین علت اگر شما در خارج از خانه کار می کنید بهتر است یک جفت برای او مد نظر قرار دهید.
اگر چه آن ها با کودکان مهربان می باشند ، اما لازم است زمانی که با آنها هم بازی می گردند بر اعمالشان نظارت داشته باشید . به این علت که ممکن است به هم آسیب وارد کنند. برای خرید یک سگ سالم هرگز آن را از پرورش دهنده های غیر قانونی و یا فروشگاه های حیوانات خانگی خریداری یا تهیه نکنید . هم چنین باید سگی را انتخاب نمایید که آزمایشات لازم در مورد عدم وجود بیماری های ژنتیکی روی سگ انجام گشته باشد.
سازگاری نژاد بریتانی با سایر حیوانات خانگی و کودکان : سگ های نژاد بریتانی برای زندگی در آپارتمان مناسب نمی باشند، آن ها حداقل به یک حیاط کوچک برای انجام فعالیت ها و ورزش های روزانه شان نیازمند هستند. هم چنین علاقه زیادی به دویدن در فضای آزاد دارند و در صورتی که مدام در یک محیط بسته قرار بگیرند کلافه و غیر قابل کنترل می گردند.
برای خانواده هایی که کودکان پر جنب و جوشی دارند بریتانی میتواند انتخاب مناسبی به حساب بیاید، اما به دلیل انرژی بالایی که دارد امکان دارد برای کودکان خردسال خسته کننده باشد. شما باید به کودک خود چگونگی برخورد و لمس کردن سگ را آموزش بدهید و همیشه هنگامی که آن ها همبازی می گردند بر روی آن ها نظارت داشته باشید، زیرا امکان دارد به هم آسیب برسانند. هم چنین هرگز به کودک خود اجازه ندهید که هنگامی که سگ در حال آموزش دیدن است برای او غذا برده و یا به او نزدیک شود و مزاحم خواب او گردد. سگ بریتانی هر چقدر هم که اهلی باشد باید زمانی که با کودک همراه می گردد او را ببندید. آن ها هرگز دوست ندارند تنها رها گردند.
بریتانی ها به طور کلی سگ های پرخاشگری نمی باشند، اما ممکن است هنگامی که با سگ های دیگر به خصوص سگ های کوچک در یک محیط باز شروع به بازی کردن می کنند حالت تهاجمی به خود بگیرند. مطمئن باشید در صورتی که سگ بریتانی به خوبی آموزش ببیند می تواند با حیوانات دیگر حتی گربه ها نیز بازی گردد.

 

برای اطلاع از خدمات کلینیک دامپزشکی با شماره تلفن 44279350 تماس بگیرید.

سگ پر انژی

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : وب سایت لند پلاس