logo 2

عصبانی شدن سگ

کلینیک دامپزشکی : هنگامی که یک غریبه بدون پلک زدن به شما خیره گردد، شما خواهید ترسید. در بیشتر گونه ها ، تماس چشمی قسمت مهمی از احساسات را بیان می کند و در انسانها ما می توانیم کوچکترین انقباض ها و انبساط های ماهیچه های اطراف چشم و دهان را مشاهده کنیم و بفهمیم آن نگاه دوستانه است یا خیر . بسیاری مسائل ممکن است موجب عصبانی شدن هر شخصی گردد ، در رابطه با سگ ها نیز دلایلی برای عصبانی شدن سگ وجود دارد.
هنگامی یک غریبه به شما زل بزند ، احساس راحتی نمی کنید ، سگ ها نیز همین احساس را دارند . زمانی که به یک سگ غریبه زل می زنید ، حتی اگر لبخند زده و سعی کنید با او گرم بگیرید ، سگ این نگاه شما را نشانه ای از تهاجم و عصبانیت می داند . آن ها ممکن است عکس العمل هایی مثل نگاه کردن به اطراف ، دم تکان دادن ، چرخیدن و یا عقب رفتن و پارس کردن از خود بروز دهند .
اگر میخواهید با یک سگ جدید آشنا گردید ، شانه هایتان را مقابل سگ قرار ندهید و تلاش کنید به آرامی در چشمهایش نگاه کرده و با صدایی آرام با او صحبت کنید ، این رفتار ها نشانه های یک رابطه دوستانه می باشند.
سگ ها از قوانین را خوششان می آید . ممکن است فکر کنید که قوانین سرسخت ، زندگی سگ ها را کسل کننده و ناخوشایند می کند ، اما سگ ها واقعا دوست دارند بدانند که صاحبشان چه خواسته ای از آن ها دارد .
اگر دقت کرده باشید بچه هایی که با قانون بزرگ می گردند ، رفتار بهتری نسبت به آن هایی که آزادند همه کاری را انجام دهند دارند . در مورد سگ ها نیز همین قانون وجود دارد . قوانین موجب می شوند که زندگی سگ ها گیج کننده و پر استرس نباشد.
سگ ها متوجه قوانین استثنا نمی گردند ، مثلا نمی فهمند که اجازه ندارند وقتی لباس رسمی پوشیده اید روی شما بپرند ، اما هنگامی که لباس کار می پوشید می توانند اینکار را انجام بدهند و یا نمی فهمند هنگامی که از خاک بازی می آیند اجازه ندارند روی مبل بیایند اما وقتی از حمام می آیند می توانند اینکار را انجام بدهند .
بعلاوه زمانی که به یک سگ « نه » می گویید ، نه تنها اجباری در کار وجود ندارد ، بلکه بعنوان یک رهبر ، یک رابطه بر پایه اعتماد را می سازید و شرایط را برای داشتن یک سگ شاد آماده می کنید.
درست مثل بقیه گونه های اجتماعی ، سگ ها نیز دوست و دشمن دارند . تشخیص دادن افرادی که سگ تمایل به ارتباط برقرار کردن با آن ها را دارد کاری آسان است ، با این حال بعضی از صاحبان سگ ها ، به عکس العمل های آن ها توجه نمی کنند و متوجه این موضوع نمی گردند .
اینکه صاحبان سگها ، آنها را مجبور می کنند که در محیط های اجتماعی قرار گرفته و یا به یک غریبه اجازه می دهند که سگشان را نوازش کند ، یک مسئله رایج می باشد .
باید کم کم آن ها را ترغیب کنید که از لاک خود بیرون آمده و در ازای رفتارهای اجتماعی مناسب به آن ها جایزه دهید . هنگامی که سگتان را مجبور می کنید که در یک محیط اجتماعی قرار بگیرد ، احتمال حمله و گاز گرفتن بیشتری وجود خواهد داشت .
در این شرایط ابتدا با حرکاتشان به شما نشانه هایی می دهند ، سپس از ارتباط برقرار کردن خودداری می کنند ، یا غر غر می کنند و در نهایت شما را گاز می گیرند و از همه بدتر اینکه اعتمادشان به نسبت به شما از دست می دهند .
این مسئله مهم است که وقتی سگ را برای قدم زدن به بیرون می برید ، به او اجازه فضولی دهید. انسان ها با استفاده از قدرت بینایی جهان اطراف خود را شناسایی می کنند، اما سگ ها با بینی شان اینکار را انجام می دهند. بو کردن یک تنه درخت برای سگ ها مثل تماشای غروب زیبای خورشید برای یک انسان است !
به سگتان لطفی کنید و یکی از قدم زدن های روزانه اش را به بو کردن اختصاص دهید . آهسته قدم زده و به او اجازه دهید جهان را با بینی اش اکتشاف کند . به مکان ها و محله های جدید بروید ، به او اجازه دهید هرچقدر که خواست بو بکشد و بعد به حرکتش ادامه دهد . برای اینکه سگتان تفاوت بین پیاده روی هایی که باید کنار شما بماند و از شما اطاعت کند و پیاده روی هایی که می تواند فضولی و اکتشاف کند بفهمد ، می توانید یک کوله پشتی و یا یک قلاده ویژه برای اینکار انتخاب کنید. این کوله پشتی یا قلاده باید آنقدر با بقیه تفاوت داشته باشد که سگ بتواند این تفاوت را احساس کرده و تشخیص دهد . این کارها زندگی را برای سگ شما جالب تر می کند.

 

برای اطلاع از خدمات کلینیک دامپزشکی با شماره تلفن 44279350 تماس بگیرید.

عصبانی شدن سگ

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک