logo 2

 عفونت چشم سگ

کلینیک دامپزشکی : چشم‌ها از نقاط حساس بدن سگ شما می‌باشد. سگ خانگی شما روش نظافت صحیح چشمانش را بلد نیست و احتمال این وجود دارد که خودش را روی فرش بمالد ، فرش هم که معدن میکروب است. یا اینکه حتی ممکن است برای تمیز کردن چشم‌هایش از پنجه‌های خود استفاده کند. همان‌طور که می‌دانید این روش‌ها برای تمیز کردن چشم‌ها مطمئن نیستند و ممکن است منجر به عفونت چشم سگ‌ها شوند. شما باید به خوبی مواظب حیوان خانگی خود باشید و این وظیفه شما است که به نظافت حیوان رسیدگی نمایید و در صورت لزوم اقدامات درمانی بیش از بردن حیوان نزد دامپزشک را انجام دهید. سعی نمایید که هر هفته در مکانی که نور مناسب داشته باشد چشمان سگ خود را چک کنید تا در صورت وجود هرگونه مشکلی در چشمان سگ به‌موقع متوجه شوید.
سگ‌هایی پوزه‌کوتاه که چشمانی درشت دارند، ترشحات چشمانشان بیشتر از سایر سگ‌ها است و در کل این ترشحات چشمی در سگ‌ها، عادی محسوب می‌گردد به‌طوری که این ترشحات از گوشه چشم‌هایشان سرازیر می‌شود و مو ها و مژه‌های کنار آن را مرطوب می‌نماید. هنگامی که رنگ سگ شما سفید باشد این ترشحات به رنگ قهوه‌ای و نارنجی دیده می‌شود و این امر به علت اکسید شدن املاح آهن در هوا می‌باشد. بهترین راه این است که در این چنین مواردی نظافت چشم‌های سگ را رعایت کنید و هر روز این قسمت از چشم حیوان را با دستمال تمیز نظافت کنید ولی در غیر این صورت ابن ترشحات به توده‌های سفت و تیره تبدیل می‌شوند که درنهایت خود همین توده‌های سفت باعث عفونت چشم سگ می‌شوند. اما در مورد سگ‌هایی که چشمان بیرون زده و پوزه‌های کوتاه دارند، بهتر است بیشتر تحت مراقبت قرار گیرند به دلیل اینکه آنها آسیب پذیرتر می‌باشند. اگر مرتب چشمان سگ‌ها را تمیز کنید و مو هایی که جلوی چشمان آنها قرار گرفته، مرتب کوتاه شود، این امر خود باعث می‌شود که موی حیوان داخل چشم‌هایش نرود و التهاب و عفونت هم ایجاد نمی‌گردد. پس کوتاه کردن مو بسیار، بسیار مهم است. توجه کنید که اگر گرد و خاک وارد چشم سگ شما شد ، شما می‌توانید برای درمان عفونت چشم سگ آن را با قطره استریل چشمی برای سگ و یا چای تازه دم سرد شده شستشو دهید. در ضمن هیچگاه فراموش نکنید که برای تمیز کردن چشم سگ خود باید قطره را در چشم‌های او بچکانید و توجه کنید که قطره از یک سمت به سمت دیگر جاری گردد. لطفاً” در مورد استفاده داروهای دیگر اجتناب نمایید و اگر لازم دانستید حتماً سگ خود را برای معاینات بیشتر به دامپزشکی ببرید تا یک دامپزشک متخصص او را چکاپ نماید.
غده‌های اشکی سگ در سطح داخلی پلک سوم قرار گرفته است. گاهی اوقات این غدد، بزرگ می‌شوند و از گوشه چشم به شکل نرم و قرمز بیرون می‌زنند. این عارضه مشکلی در سگ‌ها به وجود نمی‌آورد اما بهتر است که برای درمان چشم گیلاسی در سگ با جراحی پلک سوم در سگ اقدام به برداشتن این غده اشکی نمایید.

عفونت چشم سگ

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک