logo 2

عقیم سازی سگ های نر

چرا دکتر های دامپزشک جراحی عقیم سازی برای سگ های نر را پیشنهاد میدهند؟
1-اکثر سگ های نر عقیم نشده ی بالای هفت سال دچار prostatic enlargement یا بزرگی پروستات و در مواردی benign prostatic hyperplasia میشوند که اینها خود باعث مشکلات دیگری همچون لنگش، زورپیچ و درد گوارشی، یبوست و نازک شدن قطر مدفوع میشوند.
2- بسیاری از سگ های نر عقیم نشده درگیر خودارضایی و عوارض آن مثل licking dermatitis یا التهاب پوست بیضه بر اثر لیسیدن مداوم میشوند.
3- در بعضی از موارد جفتگیری های ناخواسته در سگ های نر عقیم نشده باعث ابتلای آنها به بیماریهای مقاربتی مثل عفونت و تومورهای تناسلی مثل transmissible venereal tumor میشود
4- سگ های نر عقیم نشده علاقه ی بسیار زیادی برای علامت گذاری با ادرار در محیط خارج از منزل از خود نشان میدهند و شما برای یک پیاده روی روزانه با سگتان مجبور به توقف های پی در پی در مقابل درختان و محل های مختلف برای علامت گذاری حیوان خواهید شد.
5- بسیاری از شگ های نر عقیم نشده رفتارهای نامطلوب جنسی با عوسک های اسباب بازی و غیره در محیط خانه از خود نشان میدهند.
6- بعضی از نر رفتارهای پرخاش جویانه که تابع صفات ثانویه ی جنسی و وابسته به هورمون مردانه یا تستسترون هست را در سن بلوغ از خود نشان میدهند و در صورتی که این رفتارها به موقع کنترل نشوند ممکن است به صورت یک عادت درآمده و تا آخر عمر همراه سگ شما بمانند.
7- تعداد کمی از سگ های نر عقیم نشده ی جوان در مواجهه با یک سگ ماده ی فحل، دچار هیجانات بسیار شدید شده تا جایی که دچار اختلال در سیستم عصبی و حتی تشنج و صرع میشوند.
جراحی عقیم سازی نر ، یک جراحی بسیار روتین در طب دامپزشکی است و برای یک دکتر دامپزشک حاذق عمل پیچیده ای نمیباشد، چنانچه جراحی عقیم سازی به راحتی میتواند از احتمال بروز تک تک موارد ذکر شده جلوگیری نماید.

عقیم سازی سگ های نر

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک