logo 2

 فواید نگهداری سگ برای همه سنین

کلینیک دامپزشکی : یکی از فواید نگهداری سگ‌ها احساس امنیت بیشتر می‌باشد و سگ‌ها برای حفاظت از شما و حتی اموالتان بهترین پیشنهاد ممکن می‌باشند. در هنگام سرقت زمانی که سگ شما پارس کند سارقین از منزل شما دور خواهند شد. مطمئن باشید که سگ شما، بو و صداهای نا آشنا را سریعاً تشخیص می‌دهد و در هر حالتی که باشد شما را با پارس کردن آگاه می‌کند.
بر طبق تحقیقات انجام شده، از فواید نگهداری سگ‌ها تنظیم ضربان قلب به خصوص در مردان می‌باشد و مطمئناً اشخاصی که در نزدیکی خود از سگ‌ها نگهداری می‌کنند ، ضربان قلب منظم‌تری دارند.
کودکانی که از بدو تولد خود در کنار سگ‌ها بزرگ شده باشند کمتر دچار آلرژی خواهند شد، و همین‌طور سیستم ایمنی قوی‌تر و مقاوم‌تری نسبت به سایرین خواهند داشت.
بازی کردن، مراقبت و رسیدگی به سگ‌ها باعث این خواهد شد که ذهن شما بیشتر درگیر سگ‌ها باشد، بنابراین کمتر نگران خواهید شد و به همین علت ترشح هورمون استرس در شما کاهش خواهد یافت.
بر طبق تحقیقات انجام شده یکی دیگر از فواید نگهداری سگ این است که اگر با آنها در ارتباط باشید از کلسترول و تری گلیسیرید کمتری نسبت به سایر افراد برخوردار خواهید بود. میکروب‌هایی که از بدن سگ به انسان‌ها منتقل می‌گردند باعث تقویت و قوی‌تر شدن سیستم دفاعی بدن انسان‌ها می‌شوند و در حقیقت این وجود سگ‌ها می‌باشد که بیماری‌های رایج در میان انسان‌ها را کاهش می‌دهد.
این حیوانات (سگ‌ها) ، حتی در دوران سالمندی با انسان دوست و همراه می‌باشند. آن‌ها نه‌تنها موجب بهبود نسبی آلزایمر می‌شوند ، بلکه باعث بهبود عصبانیت و پرخاشگری در افراد بیمار سالمند خواهند شد.
هنگامی که سگ خود را به گردش ببرید با افراد جدیدتری آشنا خواهید شد و بدین ترتیب اطلاعاتی در مورد سگ خود رد و بدل می‌کنید و تعاملات اجتماعی شما بیشتر می‌شود.
شاید باورتان نشود اما سگ‌ها شامه فوق العاده قوی دارند که شگفت انگیز است. بر طبق تحقیقات انجام شده برخی از صاحبان سگ‌ها اعلام کرده‌اند که دارای خال‌هایی بوده‌اند که سگشان آن خال‌ها را بیشتر لیس می‌زد و پس از گذشت مدتی متوجه شده بودند که آن خال‌ها، خال‌هایی سرطانی بودند. احتمال این وجود دارد که سگ شما بتواند با بو کشیدن خود، جان شما را نجات بدهد.
هنگامی که شما سگ خود را برای فعالیت بدنی حداقل ۳۰ دقیقه در روز بیرون می‌برید، خودتان هم مجبور به ورزش می‌شوید. بنابراین اگر خودتان هم حوصله ورزش ندارید، حداقل برای پیاده روی سگ خود را بیرون بیاورید تا فعالیت بدنی روزانه و لازم خود را انجام بدهد. بدین صورت شما هم فعالیتی خواهید داشت که موجب تناسب اندام شما خواهد شد.
یکی دیگر از فواید نگهداری سگ این است که ، داشتن سگ و نگهداری و مراقبت از سگ می‌تواند باعث رفع افسردگی در افراد مختلف شود و افراد افسرده را به زندگی و آینده امیدوار کند.

فواید نگهداری سگ برای همه سنین

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک