logo 2

 

لنگیدن سگ ها

کلینیک دامپزشکی : لنگش سگ همیشه همراه با افزایش سن حیوان نمی باشد و می تواند به علت مشکلاتی از یک تروما و یا عارضه ای مرموز و مزمن به وجود آمده باشد.
لنگش را باید همیشه جدی بگیرید، به این دلیل که یک لنگش ساده هم ممکن است نشانه ی یک وضعیت خطرناک و تهدید کننده زندگی حیوان و بروز یک مشکل بزرگ تر باشد. صاحب یک سگ باید انواع علت لنگیدن سگ ها آشنا باشد و در صورت مواجهه با آن به دامپزشک مراجعه نماید. در ادامه 10 علت لنگیدن سگ ها را بیان می کنیم.
آرتریت: اگر سگی در بلندشدن از جای خود یا بالارفتن از پله ها و پایین آمدن مشکل دچار مشکل است باید در این خصوص با دامپزشک برای اطمینان از عدم وجود آرتریت مشورت کنید . در صورتی که سگ جثه بزرگی داشته باشد امکان دارد به مشکل دیسپلازی لگن هم دچار شده باشد .
جراحت بافت نرم: این عامل را می توان رایج ترین علت لنگش سگ به شمار آورد . رگ به رگ شدن ، کشیدگی عضله و تروماهای کوچک وارده به عضلات از این دسته می باشند . اغلب این دسته عوامل خطرناکی نخواهند بود و با استراحت و تجویز داروهای ضد درد خفیف درمان می گردند .
شکستگی های داخلی: این نوع شکستگی استخوانی به شکلی است که پوست دچار آسیب نمی شود . البته امکان دارد تا مدتی این عارضه مشخص نگردد، مخصوصا در صورتی که پا ظاهری غیر طبیعی در اثر پیچ خوردگی و غیره نداشته باشد .
جراحت کف پا یا ناخن: بریدگی کف پا می تواند یک نوع علت لنگیدن سگ باشد . خرده چوب ، سنگ تیز و یا شیشه نیز می تواند در کف پا فرو برود و باعث لنگش گردد.
شکستگی ناخن هم از دیگر علل این مشکل می باشد. به تورم یا علائم عفونت نیزباید توجه کنید . تغییر ناگهانی و شدید آب و هوا هم ممکن است به آسیب و ترک خوردن بافت کف پا و دردناک شدن آن منجر شود .
شکستگی شدید: در این نوع شکستگی، استخوان آسیب دیده از پوست بیرون می زند. در این حال امکان دارد عفونت در اثر مواجهه استخوان با خارج نیز به وجود بیاید.
درد با علت نامشخص: عارضه ای در توله ها و سگ های جوان وجود دارد که panosteitis نام دارد و موجب لنگش حیوان می گردد . علت اصلی آن مشخص نمی باشد، اما نقش ژنتیک در آن مؤثر می باشد. رشد سریع و غذا های با پروتئین بالا هم بی تأثیر نمی باشند.
تومور ها: لنگش می تواند نشانه ای از وجود یک تومور در استخوان، مغز و یا حتی سیستم اعصاب مرکزی باشد. در صورتی که علاوه بر لنگش علائمی نظیر عدم تقارن در راه رفتن بین پا ها یا عدم تعادل ملاحظه گردد و یا توده ای لمس شود باید از نظر وجود تومور حیوان مورد معاینه و آزمایش قرار داده شود.
مشکل زانو: امکان دارد در اثر پرش ، عفونت و یا تروما استخوان زانو دچار مشکل شود که در این صورت باید به دامپزشک مراجعه کنید.
شکستگی اپی فیزیال: این نوع شکستگی به طور معمول در انتهای استخوان های بزرگ نظیر femur یا humerus و در محل صفحات رشد در توله ها یا سگ های جوان تر به وجود می آید.
جراحت لیگامنت: لیگامنت‎‌ها رشته های عضلانی می باشند که استخوان ها را در محل اتصال مفاصل به هم پیوند می دهند. هنگامی که دچار جراحت گردند، کارکرد مفصل با مشکل مواجه می شود و بدین ترتیب حیوان دچار لنگش خواهد شد.

 

برای اطلاع از خدمات کلینیک دامپزشکی با شماره تلفن 44279350 تماس بگیرید.

لنگیدن سگ ها

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک