logo 2

 مدفوع خونی سگ

کلینیک دامپزشکی : مدفوع خونی سگ بدین معنا است که بخشی از دستگاه گوارش حیوان دچار خونریزی شده است. البته در برخی از مواقع این خون بسیار بسیار کم می باشد و در برخی از مواقع دیگر مقدار آن بیشتر است. در صورتی که در قسمت بالای دستگاه گوارش حیوان دچارخونریزی شده باشد ، رنگ مدفوع حیوان سیاه رنگ خواهد بود.
وجود مدفوع خونی سگ مختلفی داشته باشد. این دلایل مختلف عبارتند از:
دیورتیکول ها: دیورتیکول ها کیسه هایی کوچک می باشد که از دیواره های روده بزرگ بیرون می زنند. در اغلب مواقع دیورتیکول ها مشکل حاد ایجاد نمی کنند، اما گاهی اوقات احتمال خونریزی و یا وجود عفونت در آنها وجود دارد و موجب بروز بیماری دیورتیکولار می گردند.
التهاب روده: یکی از دلایل شایع و رایج در به وجود آمدن مدفوع خونی سگ ها التهاب روده می باشد.
شقاق مقعدی: در اکثر مواقع به هنگام عبور مدفوع های بزرگ و سفت، پارگی های کوچکی در قسمت دیواره مقعد به وجود می آیند که به آن شقاق مقعدی گفته می شود.
آنژیو دیسپلازی: آنژیو دیسپلازی نوعی بیماری است که برای رگ های خونی نازک شده و به شکل غیر طبیعی باعث خونریزی می گردند.
زخم پتپیک: زخم های باز در دیواره های معده و ابتدای روده باریک زخم پتپیک تامین می شود. زخم پتپیک می توانند باعث ایجاد خون در مدفوع گردد ، اکثر این گونه زخم ها به علت فروش یک عفونت باکتری به نام هلیکوباکترپیلوری به وجود می آیند. البته فراموش نکنید که استفاده زیاد از داروهای ضد التهابی همانند ضد التهابی همانند بروفن ، ناپروکسن و آسپرین هم موجب بروز زخم معده می گردند.
پولیپ ها : پولیپ توده هایی خوش خیم می باشند که قادر به بزرگ شدن هستند و می توانند خون ریزی کنند و سرطان گردند. مثلاً مدفوع خونی سگ ها که با چشم دیده نمی شود ،می تواند به دلیل سرطان روده بزرگ ایجاد شده باشد.
شایع ترین علت وجود مدفوع خونی سگ ها و خصوصا در سنین پایین، اسهال ویروسی « پارو ویروس » می باشد و عامل دومی نیز وجود دارد وجود فرورفتگی های روده ها ( intusuception) است. البته ناگفته نماند که حساسیت های غذایی که منجر به التهاب کولون شده باشند و قادر خواهد بود باعث به وجود آمدن مدفوع خونی سگها گردند.
خون هایی که از قسمت های بالای دستگاه گوارش (مری، معده و دهان) وارد روده شده باشند به شکل مدفوع قیری رنگ و سیاه دیده می‌شوند که می‌تواند دلایل بسیار مختلفی نظیر زخم های دهانی ، بروز مشکل پیچ خوردگی معده ، زخم معده ( به طور مثال بر اثر استفاده از داروهای ضد درد و کورتونی ) و غیره داشته باشند.

مدفوع خونی سگ

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : وب سایت لند پلاس