logo 2

مراقبت و نگهداری از دندان سگ

کلینیک دامپزشکی : مراقبت روزانه در خانه شامل بررسی های روزانه ی دهان و دندان ها و همین طور مسواک زدن می باشد . هنگام برسی دهان سگتان باید هر گونه علائمی از بیماری لثه مثل بوی بد دهان، لثه های قرمز رنگ شده، پلاک ها و جرم های دندانی که به رنگ زرد - قهوه ای برروی دندان ها تشکیل شده اند، درد و خون ریزی زمانی که دهان و یا لثه ها را لمس می کنید. آبریزش غیر طبیعی و زیاد از اندازه ، دندان های شکسته، افتادن و یا لق شده، هم چنین هر توده ی غیر عادی در دهان را جدی گرفته و به دامپزشک اطلاع بدهید.
برای مسواک زدن بهتر است از مسواک های مخصوص سگ و گربه ها که برسی نرم دارند، استفاده کنید و فقط از خمیر دندان های مخصوص حیوانات و یا از خمیردندان های خوراکی کودکان استفاده نمایید. استفاده از خمیر دندان های غیر خوراکی که مخصوص افراد بزرگسال می باشد باعث دل درد، استفراغ و بروز مشکلات گوارشی می شود. سگ ها معمولا هنگام مسواک زدن مقاومت کرده و به صاحب خود اجازه ی این کار را نمی دهند ، اما با چند تمرین بسیار ساده می توانید آن ها را به مسواک زدن علاقه مند سازید.
ابتدا باید به احساس ترس سگ در زمانی که مسواک را به داخل دهان می برید، غلبه کنید. برای این کار، روزانه 2 بار انگشت خود را به داخل آب گوشت و یا آب مرغ فرو برده و خیلی آرام و در حین بازی کردن با سگ، انگشت خود را به داخل دهان حیوان برده و حرکاتی شبیه مسواک زدن انجام بدهید، این عمل را 3 روز متوالی تکرار نمایید.
در مرحله ی بعدی به جای انگشت از مسواک مخصوص سگ که به آب گوشت و یا آب مرغ آغشته کرده اید، استفاده نموده و به همان روش و در مدت 3 روز ادامه بدهید.
در مرحله ی آخر مسواک را به خمیر دندان مخصوص حیوانات و یا خمیر دندان خوراکی مخصوص کودکان آغشته ساخته و روزانه 2 بار دندان های سگ را مسواک بزنید همچنین می توان از خوراکی ها و یا اسباب بازی هایی که به منظور جلوگیری از تشکیل پلاک و جرم های دندانی در پت شاپ ها وجود دارد نیز استفاده نمود.

مراقبت و نگهداری از دندان سگ

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک