logo 2

مشکلات پوستی در سگ

کلینیک دامپزشکی : پوست ، بافت ها و اعضاء داخل بدن را از تهاجم اجسام خارجی و میکروب ها تغییرات دما و خشک شدن در امان نگه می دارد. این عضو در ساخته شدن برخی از ویتامین های ضروری نظیر ویتامین D موثر می باشد . همچنین پایانه های عصبی مربوط به حواس و احساس محیط خارج نیز در پوست وجود دارند.
در صورتیکه شما متوجه توده سفت و سختی روی پوست سگ خود شدید، سریعا با دامپزشک مشورت نمایید. ممکن است سگ‌ ها تومور های سرطانی روی پوست خود داشته باشند. تنها راه تایید تشخیص سرطان، بیوپسی از قسمت مشکوک به تومور می باشد. اگر این توده بسیار کوچک باشد ممکن است دامپزشک پیشنهاد برداشتن کامل آن را دهد که خودش می‌تواند روش درمانی باشد و هم می‌تواند به تشخیص بیاری کمک کند. برای تومور های پیشرفته، بعد از نمونه برداری و تشخیص نوع تومور، درمان انتخابی توسط دامپزشک انجام می‌ گردد.
نقاط داغ که درماتیت حاد مرطوب نیز نامیده شده است، مناطق کوچکی از پوست است که به نظر می‌ آید تحریک شده، ملتهب و قرمز رنگ شده‌ اند. زخم‌ها معمولا در مفصل ران، سر، یا قفسه سینه مشاهده می‌شوند و هنگام لمس کردن گرم می باشند. علت این بیماری می‌ تواند طیف وسیعی از عوامل را شامل گردد. عفونت‌ ها، آلرژی‌ ها، گزش حشرات، گاز گرفتن و لیسیدن بیش از اندازه می‌ تواند عامل ایجاد بیماری باشد. جهت درمان باید محل مورد نظر را تمیز نمودد و عامل ایجاد بیماری را از بین ببرد گرانولوم لیسیدن که با نام درماتیت لیسیدن نیز شناخته می‌ شود، به دلیل وسواس بی امان و بیش از اندازه لیس زدن سگ‌ ها رخ می‌ دهد و معمولا در قسمت جلوی ساق پا مشاهده می‌ گردد. سگ‌ ها در قسمتی که زخم شده، برای التیام درد و خارش موجود اقدام به لیسیدن موضع می‌ کنند. جهت درمان باید مانع از لیس زدن بیش از اندازه و غیر طبیعی سگ مخصوصا در ناحیه زخم شده گردید. برای این کار می‌ توانید از محلول‌ های بد مزه روی پوست بمالید و یا از گردن بند الیزابت استفاده نمایید، این قلاده نوعی گردن بند پلاستیکی قیف مانند می باشد که دور سر سگ بسته می‌ شود در موارد نادر که ضایعات پوستی یا عفونت‌ ها پیدا نمی‌ کنند، می‌ تواند یک اختلال سیستم ایمنی در سگ را نشان بدهد. شناخته شده‌ ترین آن ها لوپوس است که سگ‌ ها و انسان‌ ها را تحت تاثیر قرار داده است. لوپوس یک اختلال خود ایمنی می باشد که در آن سیستم ایمنی بدن سلول‌ های بدن شخص را مورد تهاجم قرار می‌ دهد. علائم این بیماری شامل اختلالات پوستی و کلیوی می باشد و عدم درمان آن می‌ تواند منجر به مرگ بیمار گردد.در صورتیکه هنگام دفع، مدفوع سگ بوی بسیار بدی بدهد به علت تجمع ماده بد بویی است که درون کیسه مقعد تجمع یافته و می‌ تواند به دلیل عدم فعالیت حیوان یا تخلیه نکردن کامل کیسه مقعد سگ ایجاد گردد. از علائم پر شدن کیسه مقعد کشیدن مقعدش روی زمین، گازگرفتن و لیس زدن بیش از اندازه محدوده مقعد می باشد. دامپزشک می‌ تواند این مواد را به راحتی تخلیه نماید و در موارد شدیدتر باید کیسه مقعد به طور کامل با جراحی برداشته شود.

مشکلات پوستی در سگ

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : وب سایت لند پلاس