logo 2

معده درد سگ

کلینیک دامپزشکی : معده درد در سگ ها حالتی عادی است و علت های بسیاری دارد که از مهم ترین آن ها می توان به خوردن مواد خطرناک و یا غیر قابل هضم اشاره کرد . در اکثر موارد این حالت پس از یک الی دو روز با نگهداری و داروی مناسب رفع خواهد شد ، اما در برخی اوقات معده درد می تواند جدی و کشنده باشد .
علائم معده درد در سگ ها عباتند از :
ترشح بیش از حد بزاق ، حالت تهوع ، کاهش اشتها ، اسهال ، درد در نواحی سینه و شکم ، تب ، تشنگی ، بیحالی ، خستگی
دلایل معده درد در سگ ها : معده درد علل بسیاری همانند تورم کیسه صفرا ، یبوست ، سوء هاضمه ، سنگ کلیه ، بیماری های کبدی ، زخم معده ، مسومیت های غذایی ، تورم لوزالمعده ، سوزش در هنگام ادرار ( UTI ) و نفخ دارد .
یکی از دلایل بروز حالتی مانند زخم معده آسیب به غشاء مخاطی معده می باشد . زخم معده ممکن است بر اثر خوردن آنتی بیوتیک ها ، عفونت های باکتریایی ، بیماری های کلیوی یا کبدی ، بیماری های قلبی و یا حتی مشکل فشار خون به وجود بیاید . البته سگی که دچار تورم لوز المعده می باشد نیز دارای درد در ناحیه معده و شکم خواهد بود .
سموم مختلف نیز می توانند موجب معده درد حاد گردند و تنها راه رفع این حالت دادن داروی تهوع آور به سگ می باشد. خوردن بعضی مواد خارجی غیز قابل هضم نیز موجب معده درد می گردند و در صورتی که مطمئن هستید سگ شما ماده ای خارجی را خورده است باید او را به نزد دامپزشک انتقال دهید .
یک معاینه فیزیکی ، مطالعه پرونده پزشکی و انجام آزمایش هایی برای آگاهی از میزان کلسترول ، گلبول های سفید در خون و میزان لیپاز به دامپزشک برای تشخیص علت معده درد کمک خواهد کرد . دامپزشک درباره نوع غذایی که پت شما در این چند روز مصرف کرده نیز سوالاتی می پرسد .
روش درمان معده درد در سگ ها : شما باید به همراه غذای سگتان به او مقداری ماست بدهید، به این دلیل باکتری های موجود در ماست به هضم غذای مصرف شده کمک می کنند . در هنگام غذا خوردن به سگ خود نگاه کنید و مطمئن گردید که غذا را خیلی سریع مصرف نمی کند . دادن دارو هایی مانند Pepto Bismol نیز به تسکین درد کمک خواهد کرد .
به غیر از این آرام بخش هایی همانند Benadryl نیز درد را موقتا تسکین می دهند . یکی دیگر از راه های درمان این است که یک روز کامل به سگتان غذایی ندهید و فقط برای او آب تازه قرار دهید .
در صورتی که پس از دو روز سگ شما بهبود نیافت بهتر است به کلینیک دامپزشکی بروید تا مطمئن گردید که سگتان به بیماری خطرناکی مبتلا نمی باشد . بیش از حد غذا خوردن ، مصرف گوشت گندیده و خوردن اجسام خارجی موجب بروز معده درد در سگ می گردند و شما باید به محض اینکه علائم معده درد را در سگ خود مشاهده می کنید او را به نزد دامپزشک ببرید تا حیوان سلامتی خود را به دست بیاورد .

 

برای اطلاع از خدمات کلینیک دامپزشکی با شماره تلفن 44279350 تماس بگیرید.

معده درد سگ

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک