logo 2

 نژاد ساسکس اسپانیل و نحوه مراقبت از آن

کلینیک دامپزشکی : لازم است به مبحث پارس کردن ساسکس اسپانیل ها از سنین جوانی پرداخت. این حیوان زمانی که فردی به در خانه شما می‌آیند صدای را رها می‌کند و شروع به پارس کردن می‌نماید.اگر شما به حیوان خود آموزش لازم ندهید در منزل با سگ روبه‌رو هستید که بابت هر چیزی صدا می‌کند. زمانی که یک ساسکس اسپانیل در خانه تنها بماند دوست دارم سروصدا و پارس کند و زوزه بکشد. پس قبل از اینکه یکی از آنها را تهیه کنید حتماً سر و صدای آنها را مد نظر قرار دهید زیرا برای شاد کردن حیوان باید مدتی را در خانه بمانید و آموزش‌های لازم را نیز بدهید این حیوان به توجه شما نیاز دارد.
برای تغذیه حیوان از دو پیمانه غذای خشک مخصوص سگ استفاده کرده و آن را به دو وعده غذایی تقسیم کنید. مقدار غذایی که به سگ خود می‌دهید بستگی به سوخت و ساز و فعالیت‌های حیوان، اندازه و سن حیوان بستگی دارد.
برای تغذیه حیوان از غذای مغذی‌تری استفاده نمایید تا ظرف غذای حیوان را چندین بار پر نکنید.(به دلیل بی‌کیفیتی برخی از غذاها). اگر از اضافه وزن سگ خود مطمئن نیستید حیوان را با چشم و دست خود آزمایش نمایید.اول شما باید کمر را ببینید و بعد دست خود را بر پشتش و شست ها را در امتداد ستون فقرات حیوان قرار دهید با انگشتان خود به پایین بکشید. شما باید بدون وارد کردن فشار زیاد قادر به لمس دنده‌های حیوان خود باشید. و در غیر این صورت حیوان شما دچار افزایش وزن شده است.در صورتی که حیوان شما دچار افزایش وزن شده بهترین راه برای کم کردن وزن افزایش فعالیت بدنی و پیاده روی و بازی با حیوان و همچنین کم کردن غذای اومی باشد.
سگ نژاد ساسکس اسپانیل موهای سافت و کمی مواج و یا فر و پرپشت دارند. پاهای حیوان تا قسمت پاشنه پا با پوششی همانند که اندازه متوسط دارد پوشیده و آراسته شده‌اند.حیوان در قسمت گوشی‌ها دارای موهایی موج دار و نرم می‌باشد و همین‌طور در قسمت گردن موهای حیوان به شکل ریشه می‌باشد. رنگ پوست این حیوان جگری، طلایی و پررنگ می‌باشد (رنگ جگری بدون هیچ لکه‌ای در او دیده نمی‌شود).
ساسکس اسپانیل ها هم مانند اکثر حیوانات دارای ریزش موی متوسط هستند بهتر است این حیوان را به صورت روزانه برس بکشید.کوتاه کردن موی این حیوان ضرورتی ندارد اما برای اینکه شما ظاهر طبیعی و زیبا داشته باشد می‌توانید موهای اطراف پای حیوان را کوتاه و استحمام و حمام بردن حیوان فقط در موارد ضروری انجام می‌گیرد.
این حیوان نیاز به رسیدگی و بهداشت دهان و دندان و ناخن‌ها را دارد. بهتر است دندان‌های سنگ را۲ الی ۳ بار در هفته مسواک کنید تا جرم نگیرد و باکتری‌های دهان حیوان از بین بروند. مسواک زدن روزانه دندانهای حیوان برای جلوگیری از بیماری‌های لثه و دهان و همین‌طور بوی بد دهان بهتر است.حتماً توجه کنید که اگر صدای کشیده شدن ناخن‌های حیوان بر روی زمین چنین می‌شود حتماً ناخن‌های حیوان را کوتاه نمایید (یک الی دو بار در ماه).
نژاد سگ ساسکس اسپانیل برای نگهداری در خانه‌های آپارتمانی مناسب است و آنها با کودکان بالا شش سال رابطه خوبی دارند به شرطی که بر روی آنها نظارت داشته باشید.مرحله برگشت اما توجه نمایید که باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی و تحرک داشته باشند. در داخل خانه بسیار آرام هستند و می‌توانید این سگ را به آسانی در منزل نگهداری نمایید. یک حیاط کوچک و یا حتی تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت‌های بدنی روزانه ساسکس اسپانسل ها کافی است.

نژاد ساسکس اسپانیل و نحوه مراقبت از آن

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک