logo 2

 نگهداری از نژاد ویمارانر

کلینیک دامپزشکی : نظافت کردن ویمارانر بسیار آسان می باشد. مو های آن ها ریزش دارد و برس زدن کمک خواهد کرد تا علاوه بر نچسبیدن مو های ریخته به لباس ها و مبلمان شما ، از بلعیدن مو توسط حیوان جلوگیری به عمل آید.
جهت جلوگیری از تجمع باکتری داخل دهان ضروری می باشد که هفته ای ۲ الی ۳ بار دندان های سگ ویمارانر را مسواک نمایید ، اما اگر می خواهید که سگ شما به بیماری های لثه و یا بوی بد دهان مبتلا نگردد باید هر روز این کار را تکرار کنید. هم چنین لازم می باشد که ماهی یکبار ناخن های سگ خود را کوتاه نمایید، در ناخن های پای او رگ های خونی زیادی هستند و اگر آن ها را بیش از حد کوتاه نمایید خونریزی خواهند کرد. ممکن است دفعه ی بعد هنگام کوتاه کردن ناخن ها سگ با شما همکاری نداشته باشد، به همین دلیل اگر در این بی تجربه هستید از دامپزشک کمک بخواهید. اگر هنگام راه رفتن سگ صدای کشیده شدن ناخن هایش روی زمین را شنیدید، یعنی ناخن ها بیش از حد بلند گشته اند. کوتاه نگه داشتن ناخن ها به شما کمک خواهد کرد تا زمانی که سگ با هیجان برای خوش آمدگویی به سمت شما می آید به شما آسیبی وارد نکند. هنگام نظافت کردن سگ، او را ازلحاظ علائمی مانند زخم، علائم عفونت مثل قرمزی، خارش، حساسیت به لمس، التهاب بر روی پوست بینی، دهان، چشم و یا حتی پا ها را بررسی نمایید. در چشم های سگ نباید هیچ قرمزی و یا ترشحاتی ملاحظه گردد. اگر هفته ای یکبار سگ خود را از همه لحاظ بررسی نمایید، باعث خواهد شد تا از مشکلات جدی که امکان دارد در سگ رخ دهد جلوگیری نمایید.
گوش های سگ خود را از نظر عدم وجود قرمزی و یا بوی بد بررسی نمایید، زیرا این علائم نشانه عفونت گوش می باشند . هر بار که گوش او را از نظر عدم وجود قرمزی و بوی بد بررسی می نمایید با یک پنبه ی مرطوب ملایم و دارای PH متعادل آن ها را تمیز نمایید و اگر امتداد لبه گوش خشک گشت، آن را با روغن بچه یا روغن نارگیل چرب نمایید. هرگز نباید چیزی را داخل کانال گوش فرو کنید و فقط تمیز کردن قسمت بیرونی گوش کافی می باشد .
توصیه می گردد که ۲.۵ الی ۳.۵ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا را در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم کرده و به سگ نژاد ویمارانر دهید. البته مقدار غذایی که سگ ویمارانر خواهد خورد به سن، ساختار بدنی، سوخت و ساز و همچنین سطح فعالیت های حیوان نیز بستگی خواهد داشت. سگ ها هم مانند انسان ها رفتار های طبیعی داشته و نیاز های غذایی همه آن ها مانند هم نمی باشد. هم چنین کیفیت غذای آن ها نیز متفاوت می باشد. بهتر است به جای این که ظرف غذای سگ را چند بار در روز از غذا های معمولی پر نمایید، غذا های مغذی و کمتری به سگ خود دهید.
شما می توانید برای جلوگیری از چاقی سگ خود، به جای ترک غذای او ، دو بار در روز به او غذا دهید و میزان غذایش را اندازه گیری نمایید. اگر مطمئن نمی باشید که سگ شما دچار اضافه وزن است یا نه، می توانید او را با دست و چشمتان آزمایش نمایید، اول به او نگاه کرده به طوری که شما بتوانید کمر سگ را ملاحظه کنید. سپس دست خود را روی پشتش و شست خود را در امتداد ستون فقراتش قرار بدهید و انگشتان خود را به سمت پایین کشید. شما باید بدون این که فشار زیادی به سگ وارد نمایید بتوانید دنده های حیوان را لمس کنید، اما اگر نتوانید دنده هایش را لمس نمایید سگ دچار اضافه وزن است و باید غذایش را کم کنید و فعالیتش را افزایش بدهید.

نگهداری از نژاد ویمارانر

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک