logo 2

پارس کردن سگ

دامپزشکی مرزداران :پارس کردن سگ ها رفتاری کاملا طبیعی می باشد، اما این مسئله برای همسایه ها و کسانی که در آن موقع خواب هستند و یا به هر دلیل دیگری احتیاج به آرامش و سکوت دارند دلیل قانع کننده ای نخواهد بود. ما نمی خواهیم سگ کاملا ساکت شود، فقط راهکار هایی برای جلوگیری از وجود بیش اندازه ی صدای پارس کردن سگ به شما ارائه خواهیم داد تا دیگر نگران این قبیل از مشکلات نباشید.
صدای پارس کردن سگ : پارس کردن سگ ها یک رفتار طبیعی و راهی برای برقراری ارتباط است. این حیوانات منظور خود را با پارس کردن به خوبی انتقال می دهند مثلاً زمانی که یک فرد غریبه وارد خانه گردد و یا هنگام شنیدن یک صدای اضافه و عجیب و غریب یا زمانی که مسئول حفاظت پایگاه خاصی از گله باشند. همه ما خواستار آن هستیم که سگهایمان در زمان برخورد با یک واقعه غیر عادی هوشیار باشند، اما سگ ها می توانند به صورت غیر عادی و نامناسب نیز پارس کنند.
بازداشتن سگ ها از از پارس کردن زیاد : شما می توانید به سگ خود آموزش دهید پارس نکند یا حداقل کمتر پارس کند. به طور کلی بهترین راه برای جلوگیری از وجود صدای پارس کردن سگ ها، این است که تا می توانید آن ها را خسته کنید. سگ هایی که روزانه چند ساعت ورزش یا بازی کرده باشند در برابر چیزهایی بی اهمیت مانند رهگذر ها و یا صدا هایی که از بیرون می آید پارس نمی کنند، بنابر این ورزش های مخصوص و بهترین بازی برای سگ ها را یاد بگیرید که این کار نه تنها موجب ایجاد روابط دوستانه یا بهبود روابط دوستانه بین شما و سگتان می گردد بلکه برای سلامتی او نیز مفید خواهد بود.
روش دیگر جلوگیری از وجود صدای پارس کردن سگ ها، نادیده گرفتن آن ها می باشد. این روش در ابتدا کمی دشوار است اما هنگامی که بتوانید به این کار آن ها بی اعتنایی کنید، کمتر پارس می کنند.
یک راه حل دیگر این است که از شر چیز هایی که سگ را به پارس کردن تحریک می کند خلاص گردید و یا آنقدر آن محرک را برایش تکرار نمایید که دیگر انگیزه ای برای تحریک شدن در برابرش وجود نداشته باشد.
احتمال دارد سگ شما برای خواستن چیزی پارس کند، باید علت آن را پیدا کرده و رفع کنید. سگ ها اکثر مواقع جهت جلب توجه پارس می کنند، برای همین بسیار مهم است که به رفتار بد آن ها بی اعتنایی شود. اما ممکن است دلایل دیگری مانند خواستن غذا و یا تقاضا برای پیاده روی نیز وجود داشته باشد.
در صورتی که تمام این کارها را انجام داده اید و جوابی نگرفته اید، حتما با یک متخصص مشورت نموده و یک مربی برای سگ خود استخدام کنید تا علت پارس کردن او را مشخص نموده و به شما آموزش دهد که چگونه می توانید وجود صدای پارس کردن آن، هنگامی که بیش اندازه است جلوگیری کنید.

پارس کردن سگ

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : وب سایت لند پلاس