logo 2

پینه در گریت دین

کلینیک دامپزشکی : گِرِیت دِین از انواع اصلی سگ‌ های نگهبان است که اصلیتی آلمانی دارد در این سگ قدرت و نیرومندی و زیبایی توام مشاهده می‌ شود سگ های گریت دین دارای پوست نرم و همچنین وزن بالا می باشند و در دست و پا، بسیار مستعد پینه می باشند داشتن وزن بالا در سگ سبب می گردد در زمان استراحت مفاصل فشار بیشتری را از زمین دریافت کنند و به مرور زمان دچار پینه شوند. همین طور نداشتن بستر مناسب و جای خواب نرمی برای دراز کشیدن و استراحت سگ های پریت دین موجب استحکاک و فرسایش بیشتر پوست با سطوح سخت نظیر چوب، بتن ، سیمان و غیره می گردد.
گریت دین ها در زمان حرکت بی دقت می باشند و دائما دم، آرنج و زانوی خود را با ضرب به اطراف می زنند و همین برخورد های مداوم سبب تورم پوست، ایجاد لکه های دایره ای شکل خشک و خشن می شود که در سایش و برخود های بعدی با محیط زخم شده و یا ترک می خورند و موجب خونریزی، درد، سوزش می شوند.
برای پیشگیری از پینه، صاحبان باید از سنین پایین به مراقبت از پوست گریت دین خود بپردازد و از همان دوران وزن توله را تحت کنترل قرار بدهند و بستری مناسب و نرم برای استراحت حیوانات خود در نظر بگیرند هم چنین می توانید قسمت هایی از بدن که مستعد ایجاد پینه می باشد را روزی 2 بار، با کرم های مرطوب کننده و برخی از قطره ها همانند ویتامین A ، ژل و کرم آلوئه ورا ، (Aderogil)و وازلین (petroleum jelly) مرطوب و چرب نمایند.
به وجود آمدن پینه در گریت دین امر طبیعی است و جلوگیری از آن کار سختی می باشد و نیاز به رسیدگی مداوم دارد. پینه یک بیماری و عارضه نمی باشد، اما می تواند در اثر افزایش و برخورد باسطوح و زخم شدن عفونی شود. هم چنین بر روی هم قرار گرففتن این پینه ها مکان مناسبی برای تکثیر قارچ ها و انگل ها است.

پینه در گریت دین

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک