logo 2

پیوره در سگ

کلینیک دامپزشکی : بیماری پیوره سومین مرحله مشکلات لثه ای در یک سگ می باشد . مرحله اول ورم لثه ها است که در اثر وجود پلاک و چرک در دهان سگ ها به وجود می آید . مرحله دوم مشکلات لثه ای در سگهای عفونت های دهانی می باشد که بر اثر از بین نرفتن پلاک و چرک در لثه ها به وجود می آید و دهان سگ دچار عفونت می گردد و کیسه های چرکی در کنار دندان ها ایجاد می گردد .
علائم ابتلای سگ شما به پیوره عبارتند از :
التهاب ، مشکلات استخوان های فک ، به وجود آمدن پلاک و چرک بر روی لثه ها یا دندان های سگ ، بی اشتهایی ، کیسه های چرکی چسبیده به ریشه های دندان ، بوی بد دهان ، سرخی لثه ها ، از دست دادن دندان ها
اعضای دیگر بدن مانند کبد ، کلیه ها و قلب امکان دارد بر اثر بیماری های لثه ای آسیب ببینند ،به این علت که باکتری ها موجب راه یافتن بیماری به جریان خون می گردند برخی از نژاد ها بشتر به پیوره مبتلا می گردند بعضی از نژاد ها مانند سگ های پاگ ، یورکشایر تریر ، داتشهاوند و مینیاتور اشناوزر بیشتر به بیماری های لثه ای مبتلا می گردند . در صورتی که سگ یکی از نژاد های ذکر شده است ، باید به سلامت دهان و دندانش اهمیت بسیاری بدهید .
درمان بیماری پیوره در سگ : دامپزشک معمولا برای از بین رفتن عفونتی که موجب به وجود آمدن پیوره شده برای سگ آنتی بیوتیک تجیوز می کند . البته گاهی اوقات نیاز به کشیدن تمام دندان ها و یا عمل جراحی برای برداشتن استخوان فک آلوده نیز می باشد.
روش های پیشگیری از بیماری پیوره در سگ : ترکیبی از مراقبت های پزشکی و خانگی موجب پیشگیری از ابتلای سگ به پیوره می شود . هر ماه سگ خود را به نزد دامپزشک ببرید تا دندان هایش معاینه شوند و درمان های لازم انجام گردد. در خانه نیز با مسواک و خمیر دندان مخصوص پت ها دندان های سگ را تمیز نمایید و از اسپری های مخصوص دهان سگ نیز استفاده نمایید.

پیوره در سگ

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : وب سایت لند پلاس