logo 2

کاتاهولا کور کاری و محافظ کودکان

کلینیک دامپزشکی : سگ کاتاهولا کور بسیار کاری و در عین حال بسیار زیبا می باشد که می تواند بصورت خال خال، راه راه یا پوششی از بسیاری از رنگ باشد. از دیگر ویژگی های فیزیکی برجسته، پای کاتاهولا کورست که پرده دار می باشد و اجازه می دهد او به خوبی شنا کرده و در مناطق باتلاقی راه برود. رنگ چشم کاتاهولا کور، ممکن است آبی، سبز، قهوه ای رنگ و یا کهربایی باشد.
کاتاهولا کور به طور ارثی، گله دار خوبی می باشد، کاتاهولا کور با احتیاط با غریبه ها رفتار می کند. آن ها محافظ بسیار خوبی از خانواده هستند و مستبد در مورد کسی که قابل اعتماد نمی باشد.
قد این سگ های این نژاد کاری به 51 الی 61 سانتی متر می رسد. کاتاهولا کور ها وزنی بین 22 الی 41 کیلو گرم دارند و طول عمر آن ها در حدود 10 الی 14 سال می باشد.
زادگاه اصلی کاتاهولا کور در شمال لوئیزیانا نزدیک دریاچه ی Catahoula می باشد. او احتمالا محصول جفتگیری بین سگ محلی و بلود هاند، ماستیف و گریهوندس است.
در سال 1996 به رسمیت شناخته شده است. کاتاهولا کور یک سگ منحصر به فرد، جذاب وبا توانایی کار زیاد می باشد. این ویژگی ها باعث می شود که برای زندگی با هر خانواده ای مناسب نباشد.
کاتاهولا کور امکان دارد حالت تهاجمی با افراد داشته باشد. او با احتیاط با غریبه ها رفتار می کند، اما هرگز خجالتی نمی باشد. او دوست داشتنی و محافظ اعضای خانواده است. جنس نر می تواند تهاجمی نسبت به دیگر سگ های نر ( بخصوص غریبه ) باشد.
سگ کاتاهولا کور نیاز به آموزش و اجتماعی شدن دارد. توله سگ خوب کنجکاو و بازیگوش می باشد که باید از زمان تولگی اجتماعی گردد و در معرض بسیاری از افراد مختلف، مناظر، صدا ها قرار بگیرد. اجتماعی شدن کمک می کند تا اطمینان حاصل گردد که به عنوان یک سگ خوب رشد کند.
کاتاهولا کور یک سگ همدم می باشد و تنهایی او را ضعیف می کند. البته سگ کاتاهولا کور ممکن است حالت تهاجمی به سمت سگ های غریبه داشته باشد، بنابر این به هیچ عنوان او را بدون قلاده بیرون نبرید. این نژاد خصوصیات برجسته ی دیگری نیز دارد که عبارتند از :
کاتاهولا کور بسیار باهوش می باشد و نیازبه آموزش مداوم دارد.
کاتاهولا کور یک سگ پر انرژی است که حداقل به یک ساعت ورزش شدید روزانه نیازمند است.
سگ کاتاهولا کور ریزش موی متوسطی در طول سال دارد. آن ها نیاز به هفته ای یک بار شانه زدن، برای حذف مو های مرده و براق نگه داشتن پوشش خود دارند .
کاتاهولا کور نیاز دارد تا در تولگی آموزش دیده و اجتماعی گردد، به خصوص اگر شما می خواهید او رفتار دوستانه با سایر حیوانات داشته باشد .
توله سگ کاتاهولا کور نیاز شدیدی به اسباب بازی هایی با دوام دارد.
کاتاهولا کور برای صاحب ترسو و یا برای کسی که اولین بار سگ می گیرد، پیشنهاد نمی شود. این نژاد نیازمند به یک مربی با اعتماد به نفس که سازگار و استوار باشد، است.
خانه ایده آل برای یک کاتاهولا کور، یک حیاط محصور شده می باشد تا فرصت برای انجام کار طبیعی خود مانند، ردیابی و گله داری را داشته باشد .
برخی از پرورش دهندگان کاتاهولا کور را به عنوان یک پرستار بچه می شناسند که مناسب برای خانواده هایی دارای کودک است، اما با وجود وفاداری به خانواده اش و protectivenes، او همیشه باید در حضور کودکان نو پا تحت نظارت قرار گیرد. او می تواند غیر قابل کنترل گردد و ممکن است به طور تصادفی به بچه های کوچک صدمه وارد کند.
کاتاهولا کور اگر با سگ یا گربه بزرگ گردد معمولا با آن ها سازگار می گردد . برای اطمینان از بهترین رابطه، یک سگ از جنس مخالف را انتخاب کنید و حتما معرفی کردن را در یک منطقه بی طرف دور از خانه خود انتخاب نمایید

 

برای اطلاع از خدمات کلینیک دامپزشکی با شماره تلفن 44279350 تماس بگیرید.

کاتاهولا کور کاری و محافظ کودکان

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک