logo 2

 

کرین جیندو داگ

کلینیک دامپزشکی : کرین جیندو داگ ها سخت گیر می باشند، خانه ها و محیط های آرام از آن ها حیوانات خانگی رام و همراهی خواهد ساخت . کرین جیندو داگ به آموزش قوی، صبر و همین طور مقدار زیادی پیاده روی طولانی مدت نیازمند می باشد. آن ها برای افراد فعال و خانواده هایی که وقت کافی برای آن ها می گذارند، گزینه مناسبی خواهند بود تا از این طریق بتوانند شخصیت فوق العاده شان را به خوبی ظاهر کنند. کرین جیندو داگ در صورت مراقبت صحیح تقریبا ۱۲ الی ۱۵ سال عمر می کند. جیندو داگ های بالغ وزنی در حدود ۱۶ الی ۲۷ کیلو گرم و قدی در حدود ۴۷ الی ۵۳ سانتی متر دارند. البته در اصل قد نر ها ۵۰ الی ۵۳ سانتی متر و قد در ماده ها به ۴۷ به ۵۱ سانتی متر می رسد.
کرین جیندو داگ به طور کلی یک نژاد سالم با مشکل ژنتیکی کم می باشد. البته در بین آن ها مشکلات سلامتی نادری وجود دارد، تنها یک مشکل در آن ها شناخته شده می باشد:
کم کاری تیروئید: یک مشکل شناخته شده در بسیاری از نژادها از جمله جیندو می باشد. در ابتدا با کسلی ، ریزش مو و نازک شدن پوشش همراه خواهد بود. پوست سگ پوسته پوسته می گردد، اما لزوما با خارش همراه نخواهد بود. در مراحل بعدی کم کاری تیروئید با افزایش وزن و کندی همراه می گردد. این بیماری کشنده نمی باشد و در واقع به راحتی با داروهای خوراکی روزانه درمان می گردد.
جایگاه اصلی نژاد جیندو از جزیره جیندو در کره جنوبی می باشد و به وسیله مهاجران کره ای به آمریکا وارد گشته است. این نژاد به شجاعت و وفاداری مشهور می باشد، داستانی جالب در مورد اووجود وجود دارد که عینا نماینگر این نژاد می باشد. در سال ۱۹۹۱ میلادیک جیندو بنام « با اک گو » به فروش رسید و به ۱۸۷ مایل دورتر منتقل شد. این حیوان پس از گذشت هفت ماه، درحالی که لاغر و رو به مرگ بود نزد صاحب اصلی خود برگشت. این داستان در کره جنوبی بسیار محبوب می باشد و سینه به سینه نقل گشته است و همچنین کارتون ها، کتاب های داستان و مستند هایی با الهام از این داستان به وجود آمده است.
جیندو ها سطح انرژی متوسط رو به بالایی دارند، هوش بالای آن ها نیاز به انگیزش تقریبا ثابتی خواهد داشت. اگر برای زمان زیادی آن ها را تنها بگذارید راهی برای خودش پیدا خواهد کرد . آن ها به خراب کردن مبلمان، تخریب اشیاء کوچک و یا حتی بالا رفتن از دیوار ها و نرده ها برای مدت زمان زیادی جهت تنها ماندن ، شهرت دارند.
خوشبختانه آموزش جیندو داگ با توجه به هوش بالای او سریع و آسان می باشد. در زمینه آموزش این هوش برای آن ها همانند یک شمشیر دو لبه عمل خواهد کرد. بدین صورت که آن ها می توانند دستورات پیچیده شما را با سرعت فراگیری نمایند، اما هوش و ذکاوتشان می تواند آن ها را کمی سرسخت نماید.
در مورد این سگ ها حتی صاحبان با تجربه هم نیاز به زمان و صبر خواهند داشت. با این وجود ، سرمایه گذاری بر روی این نژاد منحصر به فرد از آن ها برای صاحبان فعال یک حیوان خانگی عالی خواهد ساخت . آن ها وفاداری بسیاری نسبت به صاحبان خود داشته و همراهان خوبی برای آن ها خواهند بود. در برابر غریبه ها محافظه کار می باشند و سگ های نگهبان خوبی نیز می باشند. در حقیقت آن ها بقدری خوب بوده اند که ارتش کره از آن ها برای نگهبانی پایگاه های نظامی خود استفاده کرده است.
با توجه به انرژی و چابکی آنها مناسب می باشد که حداقل زمانی را بیرون از منزل سپری کنند. توجه کنید که حصار مورد نیاز برای نگهداری آن ها باید حداقل با ارتفاع ۲ الی ۲.۵ متر نصب گردد. جیندو ها صاحب پا های عقبی قوی هستند که باعث پرش بسیار خوب آن ها خواهد شد . شهرت جیندو داگ به دلیل وفادری و یادگیری آسانش می باشد. این سگ ها به دستورات توجه کرده و امکان دارد که نسبت به صاحبانی که با احترام و توجه با آنها برخورد ندارند سرسخت و لجباز گردند.
برقراری ارتباط زود هنگام با حیوانات خانگی دیگر، غریبه ها، بچه ها و حتی گربه ها به توسعه اجتماعی یک جیندو کمک فروانی می کند. آن ها بطور غریزی محافظه کار می باشند و در صورتی که بدرستی اجتماعی نگردند، احتمال دارد که نسبت به غریبه ها و سایر حیوانات حالت تهاجمی بگیرند.
جیندوها در هر سنی که هستند نباید مکررا تنها گذاشته شوند، حتی اگر یک بار آموزش دیده گردند احتمال کمتری برای خرابکاری وجود خواهد داشت. جیندو داگ یک نژاد اجتماعی می باشد که اگر تنها ماند، بی حوصله می گردد و حتی امکان دارد اگر با صاحبش در تماس نباشد افسرده گردد.

کرین جیندو داگ

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک