logo 2

کیزهاند سگ مردمی

کلینیک دامپزشکی : کیزهاندسگی کوچک و قدرتمند به همراه پوشش بلند و مضاعف است که خصوصیات رفتاری آن شبیه به ساموید ها می باشد. چشم های نژاد سگ کِیزهاند به رنگ بلوطی و گوش های آن ها مثلثی شکل برافراشته است. دم سگ های این نژاد پر پشت و فر خورده می باشد. آن ها به رنگ های طوسی و کرم و مخلوط چند رنگ یافت می گردند. مو های آن ها همیشه تمیز و برس کشیده شده نشان می دهد. آن ها از دسته ی سگ های غیر ورزشی و سگ های قطبی به حساب می آیند.سگ کیزهاند ممکن است در وزن های 25 الی 30 کیلو گرمی و یا در وزن های 15 الی 20 کیلو گرمی مشاهده گردد. ارتفاع سگ های نر نژاد کِیزهاند 44 الی 48 سانتی متر است و ارتفاع سگ های ماده 10% کمتر از سگ های نر می باشد. طول عمر آن ها نیز 12 الی 15 سال است.همراهان مجله ی پزشکی آسان طب ؛ این نژاد دوست و همراه خوبی برای کودکان می باشد و بسیار سر زنده ، با هوش و بسیار هوشیار است. کیزهاند آموزش ها را به سرعت فرا می گیرد اما باید توجه داشت تا آموزش ها با آرامش و دقت انجام گردند. آن ها همه را دوست دارد و ترجیح می دهند تا همیشه در کنار اعضای خانواده باشد.
اصولاً این نژاد با سایر حیوانات خانگی به خوبی کنار می آید. علاقه زیادی به پارس کردن دارد و دیدبان خوبی می باشد. تقریباً می توان کِیزهاند را برای انجام هر کاری تربیت نمود. این نژاد برای سال های متوالی در کشتی های یونانی (Dutch) برای مقاصد مختلف مورد استفاده قرار می گرفته است.
در سگ های این نژاد ، مشکلات کپل و بیماری های پوستی و قلبی قابل ذکر می باشند گرچه می توانید آن ها را در آپارتمان نگهداری کنید، اما یک حیاط متوسط برای نگهداری آن ها بهتر می باشد. به علت داشتن پوشش مضاعف و ضخیم توانایی تحمل گرما را ندارد. سگ کیزهاند به فعالیت بدنی زیادی نیاز دارد. او روزانه به حداقل یک ساعت دویدن و بازی کردن و یا نیم مایل پیاده روی احتیاج دارد. این نژاد در داخل خانه بسیار فعال می باشد.
سگ کِیزهاند شانه زدن و برس کشیدن روزانه نیاز دارد، اما استحمام در مواقع ضروری پیشنهاد می گردد. این نژاد ریزش موی فصلی زیادی در فصول پاییز و بهار دارد .

کیزهاند سگ مردمی

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : وب سایت لند پلاس