logo 2

تربیت حیوانات

دقیقا مانند مراحل قبلی، آموزش و تربیت باید هرچه زودتر آغاز گردد. زمان‌ هایی که صرف تربیت توله می شود باید کوتاه بوده اما بصورت مکرر باشد (به عنوان مثال دوره‌ های ده الی پانزده دقیقه‌ ای سه بار در روز توصیه خوبی می باشد). به دلیل این که دوره‌ های کوتاه، تاثیر گذار تر ازدوره های طولانی و خسته کننده است. شما می‌ توانید درخلال همین دوره‌ ها ارتباط خوبی با توله سگ پیدا نموده و در حد امکان این اوقات را لذت بخش تر کنید.
جالب است بدانید که توله سگ های بازیگوش به طور غریزی تمایل دارند که از نظر ها پنهان گردند و از این کار لذت می‌ برند. پس بهتر است هنگامی که با توله سگ خود به گردش کوتاه مدت می‌ روید او را در سبدی کوچک و زیبا قرار بدهید تا سگ کوچک شما احساس راحتی داشته باشد. توله بازیگوش به همه جا سرک می‌کشد مخفی ک می گردد، شیطنت می‌ کند و تنها مکانی که از شیطنت توله در امان خواهد ماند و تمیزمی ماند جایی است که او تغذیه کرده و یا در آنجا می خوابد.
در روز های اول ضروری است به دور گردن توله سگ، طوق و یا قلاده ای ببندید و به او اجازه دهید که در اطراف خانه قدم زده و با محیط خانه و افراد خانه آشنا گردد. بدین ترتیب توله با قلاده آشنا شده و به آن عادت می‌ کند و این کار به نسبت این که او را حبس کنید تا زمان آن فرا برسد که ازخانه خارج بشود وسپس قلاده را بپذیرد، تاثیر گذارتر است .
بیشتر بدانید: صدای پارس کردن سگ و جلوگیری از زیاد پارس کردن
تربیت حیوانات و اجرای دستورات حکم توسط سگ ها
آیا می دانید تعدادی دستور حکم وجود دارند که اغلب سگ ها پذیرفته‌ اند که آن ها را بدانند و اجرا کنند؟
همراهی کردن: بدین معنی است که سگ باید در کنار صاحبش گام بر دارد و نباید در جلو یا به دنبال صاحبش راه برود.
نشستن: سگ باید دستور صاحب خود را در مورد نشستن به خوبی درک کرده و آن را اجرا کند و سگ باید مطیع امر باشد. او باید حتی زمانی که نشسته با دستور صاحب خود بدون تلف کردن وقت بخوابد.
آمدن: یعنی حیوان با اشاره صاحبش به سمت خویش، بی درنگ به سوی او برود.
نه: کاربرد این کلمه در مواقعی است که می‌خواهید سگ از انجام کاری خودداری کند و آن را انجام ندهد.
ایست: سگ باید یاد بگیرد با فرمان ایست صاحب خود، زمانی که راه می‌ رود یا می‌ دود توقف کند.

تربیت حیوانات

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک