logo 2

012

کلینیک دامپزشکی : صاحبان حیوانات پس از بروز مشکلات در گوشهای حیوان خانگی خود، تازه به یاد آن میفتند که شروع به مراقبت از گوش حیوان کنند و گاهی اوقات تنها پس از یک بوی ناخوشایند از گوش و در نهایت اختلالات شنوایی مشاهده می شود که اقدام به تمیز کردن گوش حیوان می کنند. مراقبت از گوش سگ ( تمام حیوانات خانگی ) نه تنها یک نیاز بهداشتی می باشد، بلکه پیشگیری از اختلالات شنوایی است.
استفاده منظم از محلول های تمیز کننده گوش هر ماه یک بار می تواند به سالم ماندن گوش های حیوانات شما کمک کند. برای این کار بهتر است ابتدا محلول مخصوص این کار را به داخل گوش ها بریزید و به مدت 20 الی 30 ثانیه قاعده گوش را ماساژ بدهید، سپس قسمت داخلی لاله گوش را با استفاده از یک گوش پاک کن آغشته به محلول، تمیز نمایید و بعد از آن قسمت های ابتدایی کانال گوش خارجی را تا آنجا که مشاهده می شود، تمیز کنید. این کار را چندین مرتبه تکرار کنید.
گوش پاک کن را نباید بیش از اندازه به داخل مجرای گوش فرو برد چون به قسمت های داخلی و حساس گوش آسیب وارد می سازد. هنگام حمام دادن حیوان درون گوش ها را با پنبه آغشته به روغن بپوشانید تا احتمال ورود آب به داخل گوش ها را کاهش بدهد. وجود رطوبت زیاد و همین طور قطرات آب بعد از استحمام می تواند سرعت رشد باکتری ها را افزایش دهد و موجب عفونت گوش های حیوان گردد. هنگام تمیز کردن گوش های حیوان باید توجه داشته باشید که این کار با حرکات آرام انجام گیرد تا به گوش آسیب وارد نشود.
درون کانال گوش خارجی مو هایی برای جلوگیری از ورود ذرات خارجی به داخل گوش و به دام انداختن آن ها به کمک موم گوش رشد می کند، این موها نباید بیش از حد زیاد گردند. بهتر است هر سه ماه یک بار دامپزشک گوش های حیوان خانگی شما را معاینه کند و در صورت لزوم اضافه مو های آن را خارج کند. تجمع زیاد این مو ها مانع از تهویه مناسب گوش ها می گردد.
دامپزشک هنگام معاینه جهت دیدن کانال گوش از وسیله ای به نام اتوسکوپ استفاده خواهد کرد تا در صورت وجود هر مورد غیر طبیعی نسبت به رفع و درمان آن اقدام کند.

تمیز کردن گوش حیوانات خانگی

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک